Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

sveca Ekipa24.si

Groza! Tragična nesreča mladega Slovenca! Komaj ...

0 26.01.2021 14:40:51

Odličen ekipni uspeh SLOVENSKIH SMUČARK pred svetovnim prvenstvom, toda ...

Francozinja Tessa Worley je dobila veleslalomsko generalko pred februarskim svetovnim prvenstvom v Cortini d'Ampezzo. Na tekmi svetovnega pokala alpskih smučark na Kronplatzu v Italiji sta zelo dobro nastopili Slovenki Meta Hrovat in Ana Bucik. Hrovatova je osvojila peto mesto, Bucikova 14.

Švicarka Michelle Gisin je vodila po prvi vožnji, a v finalu ni ubranila vodstva. Zmagala je Worleyjeva, ki je bila v prvi vožnji peta.

Drugo mesto je osvojila Švicarka Lara Gut-Behrami, ki se je na stopničke zavihtela s četrte pozicije prve vožnje, tretja pa je bila Italijanka Marta Bassino, ki je na prvi progi vpisala sedmi čas.

Zadnji preizkušnji alpskih smučark v svetovnem pokalu pred odhodom na svetovno prvenstvo v Cortini d'Ampezzo bosta smuk in superveleslalom 30. in 31. januarja v Garmisch-Partenkirchnu.

V Nemčijo pa se ne bo odpravila najboljša slovenska smukačica Ilka Štuhec, ki je pred Crans Montano staknila poškodbo desnega gležnja.