Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 23.01.2021 11:58:24

Nepremagljiva Goggia do smukaškega dvojčka v Crans Montani

Nov dan, nov smuk in nova zmaga Italijanke Sofie Goggia. Ta je v 24 urah zmagala še na drugem smuku za svetovni pokal alpskih smučark v Crans Montani v Švici. Domačinka Lara Gut-Behrami, lanska zmagovalka obeh smukov v Crans Montani, se je uvrstila na drugo mesto in tako preprečila, da bi bile Italijanke na prvem, drugem in tretjem mestu.

Moštveni kolegici Goggie Elena Curtoni in Laura Pirovano sta namreč za ekipni italijanski uspeh osvojili tretje in četrto mesto.

Goggia je v sezoni 2020/21 nepremagljiva na smukaških progah. Osvojila je še četrti smuk po vrsti ter pete zaporednesmukaške stopničke. Njen niz se je začel 19. decembra, ko je zmagala v Val d'Iseru, leto 2021 je odprla z zmago v St. Antonu, nato pa je sledila Crans Montana za smukaški četverček.

Le na uvodnem smuku sezone v Val d'Iseru se je pred Goggio uvrstila Švicarka Corinne Suter.

Tudi na startu druge smukaške preizkušnje v Crans Montani sta bili dve Slovenki. Ilka Štuhec je osvojila 27. mesto, Maruša Ferk pa je odstopila.