kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 10.01.2021 16:36:13

Schwarzu slalomski prvenec v Adelbodnu, Hadalin 15.

Francoska prevlada v Adelbodnu se ni nadaljevala na slalomu za svetovni pokal alpskih smučarjev na progi Chunisbärgli. Slalom je dobil Avstrijec Marco Schwarz, drugi je bil Nemec Linus Strasser (+0,14), tretje mesto pa je pripadlo Britancu Davu Rydingu (+0,15). Edini slovenski finalist Štefan Hadalin je v finalu pridobil sedem pozicij za 15. mesto.

Schwarz, ki je bil četrti na prvi progi, je prišel do svoje prve zmage na slalomih ter po letu 2019 in upokojitvi Marcela Hirscherja postal prvi avstrijski zmagovalec slalomov v Adelbodnu. Hirscher je pred tem petkrat dobil klasični slalom na tej progi.

Schwarz je bil ne stopničkah tega slaloma v Bernskem višavju s tretjim mestom že lani, takrat je zmagal domačin Daniel Yule, drugi je bil Norvežan Henrik Kristoffersen, ki pa je tokrat vpisal enega redkih odstopov. To se mu je nazadnje pripetilo na slalomu lani februarja v Chamonixu.

Na polovici tekme je najvišje mesto na lestvici zasedal Francoz Noel Clement, drugi je bil njegov rojak Victor Muffat-Jeandet, ki je zaostal 41 stotink sekunde, eno stotinko več se je na progi zadržal domačin Loic Meillard. Kazalo je že na francosko trilogijo, potem ko je obe adelbodenski veleslalomski klasiki dobil Alexis Pinturault. A je v finalu vodilna trojica tokrat ostala brez stopničk.

Strasser je, denimo, na prvi progi zasedal 12. čas, presenečenje slaloma v Adelbodnu Ryding pa je imel osmo izhodišče. Ryding je postal sploh prvi smučar Združenega kraljestva s stopničkami na tekmah v Adelbodnu. To so Britančeve druge stopničke na slalomih, potem ko je bil drugi leta 2017 v Kitzbühlu.

Na startu prve vožnje sta bila dva Slovenca. Aljaž Dvornik se na svojem prvem nastopu na tej zahtevni progi ni prebil v finale, Hadalin, ki je na prejšnjih treh slalomih zasedel 20., 26. in 16. mesto, pa si je privozil 22. izhodišče.

V finalu se je odrezal veliko bolje. Po prvem delu proge je prednost pred vodilnim smučarjem v cilju še povečal, v srednjem delu smučal odlično, nato pa se solidno spopadel tudi s strmino in v cilju prevzel vodstvo z desetinko sekunde naskoka. Hadalin je dosegel sedmi čas finala in tako tridnevno tekmovanje v Adelbodnu končal na 15. mestu, potem ko je bil na dveh veleslalomih zapovrstjo z 19. in 29. mestom prvič v sezoni v finalu.

"Danes sta bila dva povsem različna teka. V prvem nisem našel najboljših občutkov in hitrosti, posledično tudi čas ni bil primeren. V drugem teku sem našel boljše občutke že od starta, vrhunsko sem smučal v srednjem delu, potem spet malo popustil proti cilju, a na koncu prišel med 15, s čimer sem zadovoljen. To je potrditev, da lahko naredim dober rezultat, je pa za kaj več treba sestaviti dve dobri vožnji in potem bo tudi rezultat boljši," je bil zadovoljen 25-letni Hadalin.

Trener Klemen Bergant pa je povedal: "Gotovo je na ta vikend treba gledati skozi luč dejstva, da je Štefan opravil tri tekme, kar je tudi za večje mojstre in preizkušene tekmovalce zelo naporno. Oddelal jih je zelo solidno, tudi odseki dajejo odprte možnosti, da na naslednjih tekmah doseže še boljši rezultat, tako da smo z njim zadovoljni."

Karavana svetovnega pokala ostaja v Švici, kjer bo konec prihodnjega tedna na sporedu Wengen s smukoma in slalomom, potem ko so lokalne oblasti in Mednarodna smučarska zveza kljub slabim epidemiološkim razmeram prižgale zeleno luč tekmam na slovitem Lauberhornu.