doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 12.12.2020 13:35:26

Marti Bassino tudi drugi veleslalom sezone, Bucikova 16, Hrovatova izpustila drugo vožnjo

Marta Bassino je zmagovalka prvega od dveh veleslalomov za svetovni pokal alpskih smučark v Courchevelu v Franciji. Italijanka, ki je dobila tudi uvodni veleslalom v Söldnu, se je do nove zmage pognala z izjemno finalno vožnjo. Druga je Švedinja Sara Hector, Slovakinja Petra Vlhova je osvojila tretje mesto. Najboljša Slovenka je bila Ana Bucik 16.

Bucikova je v finalu pridobila dve mesti. Na prvi progi je bila 18.

Možnost drugega nastopa si je privozila tudi Meta Hrovat. A v finalu ni nastopila zaradi prehudih bolečin v hrbtu, ki jih je staknila pri padcu na treningu v Soldi.

Na startu prve vožnje so bile tri Slovenke. Tina Robnik je tudi na drugem veleslalomu sezone ostala brez točkovnega izkupička. Njen zaostanek 4,42 sekunde je bil prevelik za finale.

V Courchevelu bo v nedeljo na sporedu še en veleslalom.