Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 28.11.2020 18:34:57

Pavlovčič bo uspeha kariere

Nemec Markus Eisenbichler (313,4 točke) je zmagovalec prve od dveh tekem svetovnega pokala v finskem smučarskem središču Ruka. Za svetovnega prvaka je to po slavju v Wisli druga zaporedna zmaga na uvodu v skakalno sezono. Najboljši med štirimi slovenskimi finalisti je bil debitant to sezono na najvišji ravni Bor Pavlovčič (274,9) na sedmem mestu.

Pavlovčič, ki je po polovici tekme sicer peti, je s sedmim mestom prišel do uspeha kariere v svetovnem pokalu. Poleg njega so se med dobitnike točk prebili le še trije Slovenci.

Žiga Jelar (253,6 točke) je zasedel 13. mesto, Anže Semenič (231,7) je napredoval na 24. mesto, Peter Prevc (214,7) pa je bil 29. Brez finala sta ostala Tilen Bartol na 33. ter presenetljivo tudi najboljši Slovenec na uvodu v sezono v Wisli Anže Lanišek z 39. mestom. Že v petkovih kvalifikacijah pa je brez današnjega nastopa ostal Timi Zajc.

Prvo od dveh tekem v Ruki je že na uvodu zaznamoval tudi padec svetovnega prvaka v poletih Norvežana Daniela Andreja Tandeja, ki si je poškodoval koleno. Tande, ki je leta 2018 osvojil naslov svetovnega prvaka v poletih posamično in z ekipo, je po padcu obležal, tako da so ga morali z akijem odpeljati s skakalnega stadiona, ki je bil zaradi koronske pandemije prazen.

V nedeljo bo v Ruki ob 15.30 še ena posamična tekma, preden se bo karavana svetovnega pokala pred svetovnim prvenstvom v poletih v Planici preselila še v Rusijo.