Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 05.03.2020 19:27:11

Herrmannovi sprint pred praznimi tribunami v Novem Mestu

Nemka Denise Herrmann je zmagovalka ženske biatlonske tekme za svetovni pokal v Novem mestu na Češkem. Na 7,5-kilometrski dirki je z brezhibnim streljanjem za 27,2 sekunde ugnala Francozinjo Anais Bescond in za 49,7 Čehinjo Marketo Davidovo, ki pa je v primerjavi s tekmicama morala v kazenski krog.

Nemka si je šesto zmago v karieri priborila na prizorišču SP iz leta 2013 pred praznimi tribunami, saj so se prireditelji zaradi ukrepov proti koronavirusu odločili, da prvič v zgodovini na tekmi te ravni ne bo gledalcev. Prireditelji so jih od četrtka do nedelje napovedovali čez 100.000.

Slovenski izkupiček na prvi tekmi po svetovnem prvenstvu v italijanski Anterselvi je bil skromen. Najboljša je bila Lea Einfalt, ki je po dveh kazenskih krogih zasedla 52. mesto, Nika Vindišar je zgrešila tri tarče in osvojila 80. mesto, Polona Klemenčič pa je bila po kar šestih strelskih napakah 93. med 98 uvrščenimi tekmovalkami.

V svetovnem pokalu še naprej prepričljivo vodi Italijanka Dorothea Wierer s 736 točkami, ki je tokrat zasedla 24. mesto. Švedinja Hanna Oeberg, ki je bila danes v Novem Mestu šesta, zdaj zaostaja 85 točk.

V petek na Češkem sprinterska tekma čaka moške.