Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 04.03.2020 18:42:41

Lampičeva po padcu v Drammnu šesta, zmagala Sundlingova

m24
Anamarija Lampič je na sprinterski tekmi za svetovni pokal v smučarskem teku v Drammnu na Norveškem v finalu v zadnjem zavoju padla in osvojila šesto mesto. Na 1,2 km dolgi progi v prostem slogu je zmagala Švedinja Jonna Sundling, druga je bila Švicarka Nadine Fähndrich z 0,24 sekunde zaostanka.

Tretja je bila Švedinja Linn Svahn (+0,39), vodilna v sprintih. Ima 509 točk, druga je zdaj Sundlingova (486), na tretje pa je nazadovala Lampičeva (472). Do konca sezone so še trije sprinti.

Na 1,5 km dolgi progi za tekače je med štirimi Norvežani na prvih štirih mestih slavil prvi sprinter zime Johannes Hoesflot Klaebo, prvi že v kvalifikacijah.

Katja Višnar je izpadla v četrtfinalu in zasedla 13. mesto. Drugi trije slovenski predstavniki so končali v kvalifikacijah, ki jih je dobila Višnarjeva.

Lampičeva je tekla v tretji četrtfinalni skupini, Višnarjeva pa v četrti. V rahlem sneženju je Lampičeva tekla večji del za vodilno Norvežanko Mathilde Myhrvold, ki pa jo je v zadnjem vzponu pred ciljem prehitela in se zanesljivo kot zmagovalka uvrstila v polfinale.

Višnarjeva je nato začela na petem mestu, se v zadnjem vzponu povzpela na tretje, ki pa ga potem v zaključku ni mogla več pretvoriti v napredovanje, saj je bil tudi po času prepočasna za polfinale.

Štiriindvajsetletna Lampičeva je v prvem polfinalu iz začelja v zaključku znova prišla pod vrh, odločilni zavoj pred ciljem je začela na tretjem mestu. Nadine Fähndrich je bila tudi v ciljni ravnini nedosegljiva, zato pa je Slovenka za devet stotink v samem finišu ugnala Sundlingovo.

Tudi v finalu Lampičeva po slabšem startu dolgo ni bila v ospredju, a se je v zadnjih zavojih pred ciljem prebila na drugo mesto, potem pa jo je edina norveška finalistka Kristine Stavaas Skistard, dolgo vodilna in lanska mladinska svetovna prvakinja, nenamerno ovirala in Lampičeva potem ni imela več možnosti za vrh, v zadnjem zavoju pa je še padla in več kot 26 sekund zaostala za zmagovalko.

Rdečo majico najboljše sprinterke zime je oblekla 11. januarja, ko je v sprintu prostega sloga v Dresdnu osvojila drugo mesto, to uvrstitev pa je zmogla še 26. januarja v klasični tehniki v Oberstdorfu. Ob treh zmagah v karieri so to njene najboljše uvrstitve v pokalu.

Lampičeva je na prejšnjih dveh sprintih izpadla že v četrtfinalu. Najprej 18. februarja v Areju na Švedskem, kjer je bil na vzponu na progi za alpsko smučanje 18. ter je po tekmi izgubila prvo mesto v razvrstitvi sprintov. Nato je 22. februarja v klasičnem koraku v Trondheimu in osvojila 17. mesto.

Katja Višnar je bila najhitrejša v tokratnih kvalifikacijah, tretja je bila Lampičeva s sedmimi desetinkami sekunde zaostanka. Med njima je bila na drugem mestu Sundlingova (+0,35). Vesna Fabjan, tretja Slovenka, je bila 42. med 55 tekmovalkami in se z 8,66 sekunde zaostanka ni uvrstila v izločilne boje, kar ni uspelo niti dvema slovenskima tekačema.

Miha Šimenc je bil 34. z 12,35 sekunde zaostanka, trideseterico je zgrešil za 1,82 sekunde, Janez Lampič pa 38. (+13,17) med 59 tekači.

Tako v kvalifikacijah kot v finalu je bil najboljši Klaebo, ki je na drugem mestu skupnega seštevka nekoliko znižal zaostanek vodilnega Rusa Aleksandra Bolšunova, tokrat petega. Med tekačicami je prepričljivo na čelu Norvežanka Therese Johaug, ki tokrat ni nastopila.

Svetovni pokal se bo nadaljeval konec tedna s tekmama na razdaljah v Oslu. Tam bodo tekačice nastopile na 30 km. "Tja grem za trening, da vidim, kakšno je vzdušje. Tam je zelo težka proga. Šla bom sproščeno, kar bo, bo. To je tudi zadnja priprava pred Kanado in Ameriko na zaključku sezone in upam, da stisnem še zadnje atome moči," je o koncu tedna povedala Lampičeva.