Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

zu
4 16.02.2020 13:00:35

KAOS v Kulmu: V drugi seriji sta bila poleg Zajca na vrhu le še dva, nato je sledil šok!

Na Kulmu so uspeli izpeljati le eno serijo smučarskih poletov.

Avstrijec Stefan Kraft (232,6 točke) je zmagovalec druge tekme svetovnega pokala v smučarskih poletih to zimo v domačem Bad Mitterndorfu, potem ko je žirija tri skakalce pred koncem odpovedala finale. Na letalnici na Kulmu je Timi Zajc (230,1), ki je za Kraftom zaostajal zgolj 2,5 točke, spet zasedel tretje mesto, Domen Prevc (229,1) je bil peti.

Tako Zajc, ki je imel za vodilnim, svetovnim rekorderjem Kraftom 2,5 točke zaostanka, in Domen Prevc, ki je zaostaja za 3,5 točke, sta v finalu napovedala nov boj za stopničke svetovnega pokala, a je žirija tekmovanja zaradi premočnega vetra po 27 od skupno 30 finalistov odpovedala finalno serijo.

Na drugi tekmi v poletih to sezono so tako obveljali izidi iz prve serije; Anže Semenič (218,3 točke) je zasedel 12. mesto, Žiga Jelar (215,1) je bil 14., Peter Prevc (201,7) 20. in Jurij Tepeš (201,3) 21.

V slovenski vrsti je brez finala ostal le Anže Lanišek (183,5), v kvalifikacijah sicer tretji med vsemi, ki je v prvi seriji po ponesrečenem nastopu zgrešil trideseterico zgolj za desetinko točke in tekmo končal na 31. mestu.

Sezona svetovnega pokala se bo prihodnji konec tedna nadaljevala v romunskem Rasnovu, kjer bosta posamični tekmi na sporedu v petek in soboto.

Značke: kulm, prevc, skoki, poleti