Razkrivamo: take so dimenzije luksuzne vile Klemna...

Osebno: Alenka Marinič, kot je javnost ne pozna

luka doncic dallas oklahoma pm Ekipa24.si

'Pretepeni' Dončić po težko prigarani zmagi ...

1 17.12.2019 14:42:27

Brignonejevi veleslalom v Courchevelu, najboljša Slovenka Hrovatova 14.

Italijanka Federica Brignone je zmagovalka veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Courchevelu v Franciji. Norvežanka Mina Fürst Holtmann, vodilna po prvi vožnji, je prve stopničke osvojila z drugim mestom. Tretja je Švicarka Wendy Holdener. Tri Slovenke so osvojile točke. Meta Hrovat s 14., Tina Robnik s 25. in Ana Bucik s 26. mestom.

Brignonejeva je z današnjo zmago prevzela tudi rdečo majico vodilne veleslalomistke v svetovnem pokalu.

Na vsakem od treh veleslalomov v tej sezoni so bile sicer različne zmagovalke. Veleslalom v Söldnu je dobila novozelandska senzacija Alice Robinson, nato je v Killingtonu zmagala Italijanka Marta Bassino pred Brignonejevo.

Na drugem veleslalomu po vrsti so med dobitnicami točk tri Slovenke. Le na uvodnem je Meti Hrovat napaka v finalu odnesla uvrstitev med dobitnice točk.

Največji presenečenji veleslaloma sta bili verjetno prve stopničke Fürst Holtmannove ter slab nastop aktualne olimpijske prvakinje v disciplini Američanke Mikaele Shiffrin, ki je bila devetnajsta po prvi vožnji, na drugi progi pa je bila komaj 17. Prvič v tej sezoni ni bila na veleslalomskih stopničkah.

Shiffrinova (546 točk) še naprej vodi v seštevku svetovnega pokala. Druga je današnja zmagovalka Brignonejeva (381), ki za Američanko zaostaja 165 točk.