Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

zu
zu
0 14.12.2019 12:36:30

PODOBNOSTI NI MOČ ZANIKATI! Sin legendarnega Janneja Ahonena kmalu v svetovnem pokalu (foto)

Roman Šipič / Fotosi
Kmalu se bo v svetovnem pokalu preizkusil sin legendarnega finskega skakalca Janneja Ahonena.

Gre namreč za 18-letnega Mica Ahonena, ki se je v zadnjem času povsem posvetil smučarskim skokom. Mladenič si je v zadnjih letih utiral pot proti vrhu, pravico za nastop v svetovnem pokalu pa je dobil, ko je na današnji tekmi v Ruki v celinskem pokalu prišel v finale, torej med najboljšo trideseterico, kjer je osvojil 30. mesto.

Slovenski skakalci so na taisti tekmi zasedli 6. (Bor Pavlovčič), 8. (Jernej Presečnik), 11. (Cene Prevc) in 22. mesto (Žiga Jelar)

mikko ahonen
twitter

Osemnajstletnik je tako zdaj lahko imenovan v finsko ekipo, ki potrebuje nekaj sveže krvi in kakšno posebno zgodbo, kar bi debi sina nekdanjega velikana smučarskih skokov vsekakor bila.

Njegov oče je namreč dvakrat osvojil veliki kristalni globus, bil petkrat najboljši na novoletni turneji, na velikih tekmovanjih pa je osvojil številne kolajne in bil petkrat svetovni prvak.

V svetovnem pokalu je zabeležil 459 nastopov (412 posamičnih in 47 ekipnih tekem), zbral pa je 46 zmag (36 posamičnih, 10 ekipnih). Na stopničkah je Ahonen stal kar 133-krat.