1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 08.12.2019 16:06:41

Čebaškova peta na Pokljuki

Na Pokljuki so se za točke celinskega pokala tekači in tekačice na smučeh merili še na razdalji. Najboljši slovenski izid dneva je postavila Alenka Čebašek, ki je na 10 km v prostem koraku zasedla peto mesto. Obenem je le za 12 sekund zaostala za zmagovalko iz Italije Eliso Brocard.

Anja Mandeljc je z zaostankom 39 sekund zasedla 13. mesto, Anita Klemenčič je točke osvojila na 22. mestu, Vesna Fabjan pa je na 31. mestu zaostala tik za njimi, podobno kot mlada Neža Žerjav na 33. mestu.

V moški konkurenci je zmagal Francoz Hugo Lapalus, najboljši Slovenec je bil Benjamin Črv na 38. mestu, Miha Ličef pa je zasedel 43. mesto.

Med mladinkami se je s 13. mestom izkazala Sara Jazbec, na 5 km razdalji je bila Hana Mazi Jamnik 15., točke sta ujeli še Lucija Medja na 22. in Klara Mali na 25. mestu, pri mladincih pa je to z 29. mestom uspelo le Joštu Muleju.