Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Botri: Ste videli, kaj se je zgodilo z Vinkom ...

irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 08.12.2019 15:04:51

Norvežankam štafetna preizkušnja v Lillehammerju, med moškimi slavili Rusi

Norveška ženska reprezentanca (1:02:22,4) v smučarskem teku je zmagovalka današnje štafetne preizkušnje na 4 x 5 km za svetovni pokal v Lillehammerju. Drugo mesto so osvojile Američanke (+48,9), tretje pa Švedinje (+1:19,7). Slovenke niso nastopile v Lillehammerju, s svetovno elito se bodo znova kosale konec prihodnjega tedna v Davosu.

Norveška je nastopila v postavi Maiken Caspersen Falla, Astrid Jacobsen, Therese Johaug in Heidi Weng.

Ruski smučarski tekači so kraljevali na današnji štafetni preizkušnji svetovnega pokala v norveškem Lillehammerju ter osvojili prvo in drugo mesto. Na 4 x 7,5 km dolgi preizkušnji so na najvišjo stopničko stopili Ivan Jakimuškin, Jevgenij Belov, Ilija Poroškin in Sergej Ustjugov, 30 km dolgo preizkušnjo so premagali v skupnem času 1:26:46,8 ure.

Njihovi drugouvrščeni rojaki Andrej Larkov, Ilija Semikov, Denis Spicov in Andrej Melničenko so zaostali 1,3 sekunde, na tretje mesto pa so se prebili Norvežani Paal Golberg, Hans Christer Holund, Sjur Roethe in Finn Hagen Krogh, ki so zaostali 8,9 sekunde.

Na današnji ženski štafetni preizkušnji na 4 x 5 km so smetano pobrale Norvežanke (1:02:22,4). Drugo mesto so osvojile Američanke (+48,9), tretje pa Švedinje (+1:19,7).

Slovenska reprezentanca ni nastopila v Lillehammerju, konec prihodnjega tedna bo v Davosu.