Kate Middleton - okrevanje v ‘raju’

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 07.12.2019 17:24:06

Peter PREVC je VODIL po prvi seriji, v razburljivem FINALU pa se je ZGODILO TOLE!

Japonski smučarski skakalec Yukiya Sato (251,6 točke) je zmagovalec tretje posamične tekme svetovnega pokala to sezono.

"S samim dosežkom sem kar zelo zadovoljen. Po včerajšnjih treningih in kvalifikacijah sem težko upal, da bi prišel med najboljšo deseterico. Ostaja sicer grenak priokus, ker sem v drugi seriji pokvaril svojo uvrstitev. V prvi seriji je bil moj skok zelo dober, razmere so bile odlične, v drugi pa se mi je pripetila manjša napaka, v svetovnem vrhu pa prostora za napake pač ni," je po uspešnem nastopu povedal 27-letni Peter Prevc.

Sato je na vrh skočil s sedmega mesta po prvi seriji, drugi je bil za prve letošnje nemške stopničke Karl Geiger (250,1), tretji pa Avstrijec Philipp Aschenwald (249,4), drugi na minuli tekmi v Ruki.

V vrh se vrača tudi rekorder po številu zmag v svetovnem pokalu (53), Avstrijec Gregor Schlierenzauer. Po prvi seriji je bil Tirolec deseti, v finalu pa je skočil tik pod zmagovalni oder, le za 0,4 točke je zaostal za stopničkami, in s tem prišel do svoje prve uvrstitve med najboljšo deseterico vse od januarja 2017 v Willingenu.

Najboljši dvojec po polovici tekme je imel najtežje razmere med najboljšimi. Peter Prevc, ki je po prvi seriji napovedal lov na svojo 23. zmago v svetovnem pokalu, je v težkih vetrovnih razmerah na koncu pristal na osmem mestu, drugouvrščeni po prvi seriji Poljak Piotr Žyla pa je padel celo na 24. mesto.

Kralj lanske zime Japonec Ryoyu Kobayashi to zimo še ni našel lanske zmagovite forme in je tokrat zasedel šesto mesto.

Poleg Prevca je v finalu od Slovencev nastopil le še Anže Lanišek (228,2 točke), ki je na uvodnih dveh tekmah v Wisli in Ruki stal na zmagovalnem odru. Tokrat je bil 23-letni skakalec po polovici tekme na 12. mestu, na koncu pa je nazadoval na 14. mesto.

Preostali slovenski skakalci se pod Uralom niso izkazali, saj sta le dva osvojila točke svetovnega pokala.

Potem ko sta že v petkovih kvalifikacijah obstala najboljši Slovenec lansko zimo Timi Zajc in Anže Semenič, so danes brez finala ostali Domen Prevc na 37., Tilen Bartol na 38. ter Rok Justin na 47. mestu.

"Danes smo zelo zadovoljni le s skoki Petra in Anžeta. Peter je v prvi seriji naredil izjemen skok, v drugi seriji je naredil napako na odskočni mizi in je zato tudi pokvaril uvrstitev. Seveda je končni izkupiček zelo dober. Tudi Anže je v finalu naredil napako na odskočni mizi. Preostali fantje so svojo nalogo opravili slabše, kar je bilo premalo za finale. Jutri je nov dan, popraviti moramo napake in mislim, da bomo lahko bolj uspešni," je nastope svojih varovancev ocenil glavni trener Gorazd Bertoncelj.

V nedeljo bo na tem sibirskem prizorišču še ena tekma svetovnega pokala; prva serija se bo začela ob 16. uri.