Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Alya: 'Vsi pravijo Alya kdaj bo otroček'

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 04.12.2019 08:32:59

VRNILA SE JE! Ilka Štuhec po 283 DNEH spet v stiku z najboljšimi

Najboljša slovenska alpska smučarka Ilka Štuhec je na prvem treningu v Lake Louisu, ki ga je prestavljal snežni metež, pred petkovim smukom svetovnega pokala dosegla 15. čas. Najhitrejši sta bili skupaj Norvežanka Kajsa Vickhoff Lee in Američanka Alice McKennis, tretji čas je dosegla še ena Američanka, zvezdnica Mikaela Shiffrin.

Štuhčeva, dvakratna zaporedna svetovna prvakinja v smuku, ki se vrača po februarski poškodbi, je za najhitrejšima dvema ob prvem stiku z najboljšimi po 283 dneh zaostala za 1,75 sekunde. Štuhčeva je bila edina Slovenka na startu.

V Lake Louisu je Štuhčeva sicer pred tremi leti osvojila svojo prvo zmago v svetovnem pokalu. Oziroma svoji prvi zmagi. Zmagala je namreč na obeh smukih na tem prizorišču svetovnega pokala v kanadskem Skalnem gorovju.

Značke: alpsko smučanje, sta