Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 30.11.2019 20:31:16

Po dveh ničlah Meta Hrovat znova v najboljši deseterici

Slovenska alpska smučarka Meta Hrovat je po dveh uvodnih ničlah znova del elitne veleslalomske deseterice. Na drugem veleslalomu sezone v Killingtonu je osvojila deseto mesto. Po zaslugi Marte Bassino in Federice Brignone Italijanke slavijo dvojno zmago. Tretje mesto je pripadlo domači junakinji Mikaeli Shiffrin.

Marta Bassino je v finalu ubranila vodstvo po prvi vožnji. Triindvajsetletnica se je veselila svoje prve zmage v svetovnem pokalu. Na drugo mesto je potisnila lansko zmagovalko veleslaloma v Killingtonu Federico Brignone (+0,26), ki je na stopničke z najboljšo finalno vožnjo skočila s sedmega izhodišča s prve proge. Shiffrinova (+0,29) je tudi v finalu napredovala in je s petega skočila na tretje mesto.

Hrovatova, njen skupni zaostanek je znašal 1,34 sekunde, je prišla do svojih prvih točk v sezoni, potem ko je na ledeniški veleslalomski premieri nad Söldnom odstopila v finalu, na slalomu v Leviju pa je bila prepočasna za drugo vožnjo. Deseto mesto je tudi najboljši dosežek Hrovatove na veleslalomih v Killingtonu.

V finalni vožnji tekme v ameriški zvezni državi Vermont so nastopile tri Slovenke.

Ana Bucik in Tina Robnik sta se tudi na drugem veleslalomu sezone uvrstili med dobitnice točk. Bucikova (+2,56) s 23. in Robnikova (+2,65) s 24. mestom.

Na startnem seznamu prve vožnje je bila tudi Maruša Ferk, ki pa se ni odločila za start.

V Killingtonu bo v nedeljo na sporedu še slalom za točke svetovnega pokala alpskih smučark.