Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 24.11.2019 14:35:57

Noel zapravil prednost, Kristoffersnu uvodni slalom v Leviju

reuters
Norvežan Henrik Kristoffersen je zmagovalec uvodnega slaloma nove sezone svetovnega pokala alpskih smučarjev. V drugi vožnji je z napadalno vožnjo pridobil tri mesta in za 0,09 sekunde premagal vodilnega po prvi vožnji Francoza Clementa Noela. Slovenca Žan Kranjec in Štefan Hadalin sta v drugi vožnji izgubila nekaj mest ter končala 21. in 23.

Kristoffersen je do 19. zmage v svetovnem pokalu in 16. v slalomu prišel s šestim najhitrejšim časom druge vožnje, ki je potekala v zahtevnih razmerah, saj se je zaradi močnega sneženja na progi sproti nabiral sneg. Levji delež dela je opravil na strmem delu, kjer je bil bistveno hitrejši od Noela.

Enaindvajsetletni Francoz je na tem delu zapravil prednost več kot 0,74 sekunde. Tretje mesto je pripadlo Švicarju Danielu Yulu, ki je skočil s sedmega mesta po prvi vožnji, s končnim zaostankom 0,18 sekunde.

Oba Slovenca Žan Kranjec in Štefan Hadalin sta si zagotovila točke, a v drugi vožnji nekoliko pokvarila svoji uvrstitvi kljub temu, da sta celo nekoliko zmanjšala zaostanek za vodilnim. Kranjec je osvojil 21. mesto (+1,56), Hadalin pa je bil 23. (+1,72).