Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 17.03.2019 11:30:14

Noel z najhitrejšo prvo vožnjo, Hadalin z velikim zaostankom 20.

Martin Metelko
Francoz Clement Noel vodi po prvi vožnji zadnjega slaloma sezone 2018/19 svetovnega pokala alpskih smučarjev v Soldeuu v Andori. Drugi je zmagovalec slaloma za 58. Pokal Vitranc Švicar Ramon Zenhäusern (+0,84), tretji je njegov rojak Daniel Yule (+0,95). Edini slovenski predstavnik na tekmi Štefan Hadalin je bil z zaostankom 3,17 sekunde 20.

Veliki kristalni globus, že osmega zaporednega, ter mala globusa v seštevku veleslaloma in slaloma je predčasno, pred finalnimi tekmami v Andori, osvojil Avstrijec Marcel Hirscher, ki je prvo vožnjo končal na šestem mestu (+1,43).

Hadalinu, ki si je svoj nastop na premiernem finalu sezone svetovnega pokala priboril kot 18. slalomist sezone, se prva vožnja ni posrečila, na prelomnici se mu je pripetila napaka, po kateri je izgubil nekaj ritma.