femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 16.03.2019 16:52:11

Lampičeva šesta v Falunu, Šimenc prišel do polfinala

Anamarija Lampič je na tekmi v sprintu za svetovni pokal v smučarskem teku v švedskem Falunu v finalu zasedla šesto mesto, za zmagovalko, Švedinjo Stina Nilsson je zaostala 8,87 sekunde. Miha Šimenc je izpadel v polfinalu in zasedel končno 12. mesto, v finalu je slavil Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo in povečal vodstvo v skupnem seštevku.

Dvojica slovenskih predstavnic je tekmo končala v kvalifikacijah. Katja Višnar je bila 15. Eva Urevc pa 17.

Na 31. mestu je nastop v kvalifikacijah končala Alenka Čebašek in je trideseterico zgrešila za 13 stotink, 36. med 62 uvrščenimi pa je bila Vesna Fabjan. Janez Lampič je tekmo končal na 44. mestu med 64 tekmovalci.

Lampičeva je v finalu ostala zadaj že kmalu po startu in na koncu tudi precej zaostala za predzadnjo, Ingvild Flugstad Oestberg, vodilno v svetovnem pokalu. V zaključku je Nilssonova za 71 stotink ugnala Norvežanko Maiken Caspersen Fallo, najboljšo tekačico na razdaljah v sezoni, tretja je bila rojakinja slednje Maja Dahlqvist.

Urevčeva je v četrtfinalu nastopila zadnja izmed Slovenk, bila je najpočasnejša med njimi in na četrtem mestu v zadnji skupini za domačinko Ido Ingemarsdotter, ki je bila najhitrejša, zaostala 4,91 sekunde. Šimenc je bil precej bližje polfinalu, v drugi skupini je bil 0,65 sekunde za Martinom Bergstroemom, norveškim zmagovalcem skupine, vendar je zasedel šele četrto mesto. A to ga je zaradi daleč najhitrejše skupine povedlo v nadaljevanje tekme.

Višnarjeva je tekla v tretji četrtfinalni skupini, ki je bila izjemno močna. Za zmago sta se udarili Fala, in Flugstad Oestbergova. Prva je dvoboj dobila z 62 stotinkami prednosti, Višnarjeva je zaostala 3,3 sekunde.

Lampičeva, na sedmem mestu je bila najboljša Slovenka v kvalifikacijah, je bila v naslednji skupini. Dolgo je bila v vodstvu, šele v samem zaključku je zdrsnila na drugo mesto za Majo Dahlqvist, potem pa jo je prehitela še Američanka Sodie Bjorensen. Slednja je bila za Dahlqvistovo, zmagovalko kvalifikacij, 16 stotink, Lampičeva na tretjem mestu pa 0,37 sekunde.

A se je tako kot Šimenc, tudi Lampičeva v nadaljevanje iz svoje zelo hitre skupine uvrstila kot srečna poraženka po času. Lampičeva je v drugi polfinalni skupini najprej povedla, pa že pred prvim vzponom nazadovala na rep. Po padcu dveh tekmic je prišla na četrto mesto vendar v zadnjem spustu zapeljala s proge in s precejšnjim zaostankom lovila prvo trojico, se ji na koncu povsem približala in za prvo Dahlqvistovo zaostala 1,25 sekunde ter si po času prvič v sezoni zagotovila finale.

Polfinale si je drugič v karieri pritekel Šimenc, a v prvi skupini že kmalu zaostal za najboljšimi. Med njimi je bil Klaebo šele tretji ter se je po času uvrstil v finale, v katerem je petnajsto sprintersko zmago in sedmo v sezoni dosegel s silovitim finišem.

V nedeljo bosta v Falunu še tekmi na 10 km za ženske in na 15 km za moške, obe v prosti tehniki.