Poroka na prvi pogled: Trk realnosti takoj po ...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 16.03.2019 10:31:56

Odlično izhodišče Žana Kranjca po prvi vožnji zadnjega veleslaloma v sezoni

V Soldeuu v Andori je na sporedu zadnji moški veleslalom sezone svetovnega pokala. Najhitrejšo linijo na prvi progi je ubral Francoz Alexis Pinturault. Edini slovenski predstavnik Žan Kranjec je vpisal četrti čas, za vodilnim je zaostal 98 stotink sekunde.

Kranjec je bil prvi na startu preizkušnje pod Pireneji. Prvi ga je prehitel šele Šved Matts Olsson (+0,63) s številko štiri, pred njiju se je nato uvrstil Pinturault, s številko 11 pa je Kranjca prehitel še Švicar Marco Odermatt (0,88), ki je bil od Slovenca hitrejši za desetinko sekunde.

Veleslalomski globus je že predčasno dobil Avstrijec Marcel Hirscher, ki je po prvi vožnji sedmi (+1,35). Hirscher je že pred finalnimi tekmami sezone v Andori osvojil tudi slalomski mali globus in veliki kristalni globus za zmago v seštevku sezone.