luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 09.03.2019 12:37:28

Žan Kranjec s šestim časom prve vožnje, v vodstvu Kristoffersen

Žan Kranjec je vpisal šesti čas prve vožnje predzadnjega veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kranjski Gori. Najhitrejši čas je postavil Norvežan Henrik Kristoffersen, ki lovi svojo prvo veleslalomsko zmago na tekmah za Pokal Vitranc. Kranjec je za Norvežanom zaostal 52 stotink sekunde.

Sedem tekmovalcev po Kristoffersenu se je razvrstilo v eni sekundi. Prvi je šel na progo Francoz Alexis Pinturault, ki se je na progi zadržal 27 stotink sekunde dlje od vodilnega Norvežana. S številko 2 se je na progo podal slovenski član elitne sedmerice, ki je za Francozom zaostal 25 stotink sekunde.

Tretji čas je vpisal še en Norvežan Leif Kristian Nestvold Haugen z zaostankom 32 stotink sekunde, četrti je vodilni smučar zadnjih osmih zim Avstrijec Marcel Hirscher (+0,41), peti Švicar Loic Meillard (+0,50), ki je bil le dve stotinki sekunde hitrejši od Kranjca.

Najboljši slovenski veleslalomist, ki je bil lani na vitranškem veleslalomu peti, si je priboril dobro izhodišče za napad na svoje prve domače stopničke. Od tretjega mesta ga ločita le dve desetinki sekunde.

Kristoffersen je v Kranjsko Goro, kjer je slavil leta 2015 na slalomu, prišel s popotnico veleslalomske zmage na svetovnem prvenstvu v Areju, zmagal pa je tudi na prvem veleslalomu po svetovnem prvenstvu v Banskem. Lani je bil tako na vitranškem slalomu in veleslalomu drugi in je zaostal le za, s 14 uvrstitvami na zmagovalni oder, kraljem Vitranca Hirscherjem.

Zaradi megle v zgornjem delu proge so morali organizatorji za dve uri prestaviti začetek prve vožnje. Kar je bila modra odločitev. Sonce je namreč razkadilo oblake in strmina v Podkorenu ter tribune v ciljni areni se kopajo v toplem spomladanskem soncu.

Prva vožnja se še ni končala. Na startu sta še dva Slovenca Štefan Hadalin s številko 42 in Borut Božič s številko 74.