jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 08.03.2019 14:56:06

Hrovatova z izjemno drugo vožnjo do izida sezone

Slovakinja Petra Vlhova je zmagovalka veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v češkem Špindlerjevem mlinu. Pred drugouvrščeno Nemko Viktorio Rebensburg je slavila z 11 stotinkami sekunde prednosti. Tretje mesto je osvojila Američanka Mikaela Shiffrin (+0,60). Izkazala se je Meta Hrovat, ki je s petim mestom vpisala najboljši izid sezone.

Vlhova je z današnjo zmago odločitev o lastnici malega kristalnega globusa v seštevku discipline prestavila na finalni veleslalom sezone v Soldeuu.

Razlika med Shiffrinovo, ki ima na vrhu seštevka 515 točk, in izzivalko za mali globus Vlhovo (418 točk), znaša 97 točk. Vlhova pa bi globus osvojila le v primeru, da v Andori zmaga, Shiffrinova pa ne osvoji točk.

V Špindlerjevem mlinu bo v soboto na sporedu še ženski slalom, s štirimi Slovenkami na startu, in sicer Meto Hrovat, Marušo Ferk, Ano Bucik in Nejo Dvornik. Bucikova in Dvornikova sta današnji veleslalom končali že po prvi vožnji, saj sta bili prepočasni za finale.