Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 03.03.2019 13:31:36

Parisu v Kvitfjellu še superveleslalom

Italijanski alpski smučar Dominik Paris, svetovni superveleslalomski prvak, je odlično formo potrdil tudi na olimpijski progi v Kvitfjellu. Potem ko je v soboto dobil smuk, je bil dan pozneje najhitrejši še v superveleslalomu, z zmago je tudi prevzel vodstvo v superveleslalomski razvrstitvi svetovnega pokala.

Paris je za 43 stotink sekunde premagal svetovnega prvaka v smuku, domačina Kjetila Jansruda, ki je bil na "domačem dvorišču" v superveleslalomu najboljši že petkrat, tokrat pa se je moral zadovoljiti z drugim mestom. Tretji je bil Švicar Baet Feuz, zaostal je šest desetink sekunde, četrti pa do tekme vodilni v superveleslalomski razvrstitvi Avstrijec Vincent Kriechmayr, ki po novem zdaj za Parisom zaostaja 44 točk.

"Moja vožnja ni bila brezhibna. Storil sem nekaj napak, a sem v odlični formi, vedel sem, da sem hiter. Zato sem se na cilju tudi veselil, prepričan sem bil, da mi vrhunska uvrstitev ne more uiti," je dejal 29-letni Italijan, ki se je veselil 14. zmage v svetovnem pokalu in tretje v superveleslalomu. V letošnji sezoni je zabeležil pet zmag, na dveh prizoriščih, poleg Kvitfjella še v Bormiu, je vknjižil dvojčka, zmagi v obeh hitrih disciplinah, najhitrejši pa je bil še na smuku v Kitzbühlu.

Od Slovencev se je na progi, ki so jo zaradi sneženja pripravili pol ure pozneje od načrtovanega, najbolje znašel Boštjan Kline, ki je z zaostankom sekunde in 77 stotink zasedel 16. mesto. Miha Hrobat je bil 25. (+2,28), Klemen Kosi 37. (+2,94), Tilen Debelak pa 47. (+3,83).