Grozljivo poniževanje državljanov: olimpijski ...

matjaz kek slovenija pm Ekipa24.si

Matjaž Kek je po uvrstitvi v osmino finala poslal...

0 24.01.2019 15:19:51

Reichelt najhitrejši na drugem treningu Kitzbühla, Slovenci v ozadju

Tudi na drugem treningu za sobotni smuk za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kitzbühlu je bil najhitrejši domačin. Po Matthiasu Mayerju se je tokrat ura najprej zaustavila pri izkušenemu Hannesu Reicheltu, ki je bil za 23 stotink sekunde hitrejši od Italijana Mattea Marsaglie, tretji čas je zabeležil še en Italijan, Dominik Paris.

Slovenci so bili počasni, Miha Hrobat je trening končal na 37. mestu, zaostal je tri sekunde in 18 stotink, Martin Čater je bil 49. (+4:38), Klemen Kosi 52. (+4,94), Tilen Debelak 54. (+5,95), Boštjan Kline pa je bil na nekoliko natančnejšem ogledu proge, zaostal je več kot devet sekund, dlje se je na progi zadržal le en tekmovalec.

Na treningu ni bilo Norvežana Kjetila Jansruda, ki se je poškodoval pri padcu na prvem treningu, zlomil si je prsta, tako da so ga že operirali, manjkal je tudi njegov rojak Aksel Lund Svindal.

---------------------------------------------
Vremenska napoved dodobra spremenila program Kitzbühla
Organizatorji moških tekem svetovnega pokala v alpskem smučanju v Kitzbühlu so zaradi neugodne vremenske napovedi spremenili program tekmovanja. Tako bo po novem smuk na sloviti progi že v petek ob 11.30, v soboto bo na sporedu slalom z vožnjama ob 9.30 in 12.30, v nedeljo pa bo še superveleslalom ob 13.30.

Vzrok za spremembo programa je pričakovano močno sneženje na Tirolskem, so sporočili z Mednarodne smučarske zveze.