Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

1 30.12.2018 18:40:55

Novo razočaranje iz družine Prevc in nastop, ki daje UPANJE!

Timi Zajc
Končana je prva tekma novoletne skakalne turneje.

Prvi favorit Japonec Ryoyu Kobayashi (282,3 točke) je zmagovalec prve od štirih tekem 67. novoletne turneje v smučarskih skokih. V Oberstdorfu sta v finalu nastopila le dva Slovenca. Timi Zajc (266), ki je bil po prvi seriji sedmi, je končal med najboljšo deseterico kot deveti, Peter Prevc (247,5) pa je v finalu z 22. napredoval na 18. mesto.

Od peterice Slovencev; že v sobotnih kvalifikacijah se je presenetljivo poslovil eden od slovenskih favoritov za turnejo, Domen Prevc, sta se med trideseterico prebila le dva Slovenca, Zajc neposredno in kot srečni poraženec še Peter Prevc, nekdanji dobitnik zlatega orla, ki se vrača po poškodbi.

Preostala trojica je danes ostala brez točk. Anže Semenič je končal na 36., Bor Pavlovčič na 40. in Jernej Damjan, ki je bil lani s končnim desetim mestom najboljši Slovenec na turneji in se je na vseh štirih postojankah uvrstil v finale, na 47. mestu.

Za Kobayashijem sta se danes zvrstila domačin Markus Eisenbichler (281,9) na drugem in Avstrijec Stefan Kraft (280,5) na tretjem mestu.

Na turneji sicer naslov brani izkušeni Poljak Kamil Stoch (267,6), ki je zlatega orla osvojil dvakrat zapored, danes pa je bil "šele" osmi. Oberstdorfu sledijo še Garmisch-Partenkirchen (1. januar), Innsbruck (4.) in Bischofshofen (6.).