Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Skrito v raju: Je Pečnik načrtno zapeljal ...

0 23.12.2018 13:09:25

Johannes Thignes Boe zmagovalec skupinskega starta, Fak 11.

Jakov Fak
Martin Metelko
Norveški biatlonec Johannes Thignes Boe nadaljuje svojo prevlado v letošnjem svetovnem pokalu. Mlajši od bratov Boe je z brezhibnim streljanjem dobil tudi 15 kilometrov dolgo tekmo s skupinskim startom v Novem Mestu. To je bila že njegova šesta letošnja zmaga, s katero je še povečal vodstvo v skupni razvrstitvi, in 28. v svetovnem pokalu.

Drugo mesto je zasedel Francoz Fillon Maille, z dvema zgrešenima streloma je zaostal 46,5 sekunde, tretje pa Rus Jevgenij Garaničev, ki tako kot Boe ni zgrešil nobenega strela (+54,1).

Edini slovenski predstavnik Jakov Fak je lovil svojo tretjo sezonsko uvrstitev med najboljših deset, a jo je zgrešil za las, zasedel je 11. mesto (+1:47,4). Zgrešil je trikrat, dvakrat leže in zadnji strel stoje, ki mu je dokončno preprečil uvrstitev v deseterico.

Ob 14.40 se bodo na progo podale tudi ženske, slovenskih tekmovalk na startu ne bo.