Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

1 20.12.2018 19:30:54

Fak ni poslušal predsednika

Martin Metelko
Norvežan Johannes Thingnes Boe je zmagovalec sprinterske biatlonske tekme za svetovni pokal v Novem Mestu na Češkem.

Na 10-kilometrski progi je za 21 sekund ugnal Rusa Aleksandra Loginova in za 54,2 Šveda Martina Ponsiluomo. Vsi trije so streljali brez napake. Najboljši Slovenec je bil Jakov Fak na 16. mestu.

Fak je za zmagovalcem zaostal 1:23,5 minute, še boljšo uvrstitev pa si je pokvaril na prvem streljanju v ležečem položaju, ko je na koncu preveč pohitel in zgrešil zadnji peti strel.

Na tekmi so nastopili trije Slovenci. Miha Dovžan je z enim kazenskim krogom zasedel 50. mesto in se uvrstil na sobotno zasledovanje, Klemen Bauer pa je bil po štirih zgrešenih strelih 74. in že končal s predprazničnimi nastopi, saj ga ne bo niti v soboto na zasledovanje, niti na nedeljski tekmi s skupinskim startom.

Boe je s četrto zmago v sezoni še povečal vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala, pri tem pa mu je izdatno pomagal tudi doslej drugouvrščeni Francoz Martin Fourcade, ki je bil danes le 43.

V petek se bodo v Novem Mestu v sprintu pomerila dekleta, prvič v sezoni pa se bo predstavila tudi dvakratna nemška olimpijska prvakinja Laura Dahlmeier.