doncic tiskovna Ekipa24.si

Kaj?!? Med Dončićevo tiskovko zvoki iz ...

0 20.12.2018 14:20:22

Še en VELIKANSKI USPEH za slovensko smučanje: Hadalin z drugo vožnjo šokiral VSE!

Avstrijski alpski smučar Marcel Hirscher je zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev na domačem prizorišču Saalbach-Hinterglemm. Drugi je bil Švicar Loic Meillard (+0,38), tretji Norvežan Henrik Kristoffersen (+0,47). Slovenski finalist Štefan Hadalin je z osmim mestom postavil svojo najboljšo uvrstitev v karieri.

Na prizorišču, kjer je bil v sredo veleslalom, na katerem se je krstne zmage med elito v svetovnem pokalu veselil Žan Kranjec, je za novo zadovoljstvo slovenskih ljubiteljev smučanja poskrbel 23-letni Vrhničan Hadalin, ki je krepko izboljšal svojo uvrstitev s prve proge, na kateri je bil 26.

Hadalin je postavil daleč najboljši čas finalne vožnje, kar pomeni zelo dober obet in spodbudo pred nadaljevanjem sezone. Za Hirscherjem je zaostal le eno sekundo, potem ko je njegov zaostanek na prvi progi za vodilnim smučarjem karavane znašal 4,36 sekunde.

Avstrijec je hitro prebolel spodrsljaj na sredinem veleslalomu ter prišel do svoje še 63. zmage v svetovnem pokalu. Prehitel je rojakinjo Annemarie Moser-Pröll, pred njim sta le še Ingemar Stenmark (86) in Lindsey Vonn (82). To je bila že 29. slalomska zmaga za Hirscherja. Več jih imata le Stenmark (40) in Alberto Tomba (35).