Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 06.12.2018 16:02:39

Julija Džima pobrala smetano na Pokljuki

Ukrajinska biatlonka Julija Džima (43:06,6/0) je zmagovalka današnje uvodne posamične preizkušnje na 15 km za svetovni pokal na Pokljuki v sezoni 2018/19. Drugo mesto je zasedla Poljakinja Monika Hojnisz (+5,9/1), tretje pa Čehinja Marketa Davidova (+16,5/1). Od treh Slovenk je bila najboljša Lea Einfalt (+6:06,3/4) na 77. mestu.

Einfaltova je prvič nastopila na tekmi za svetovni pokal. Normo za nastop na Pokljuki je izpolnila šele konec minulega tedna na tekmi pokala IBU na Švedskem, še lani pa je bila smučarska tekačica. Polona Klemenčič (+6:37,9/4) je osvojila 78., Urška Poje (+7:50,0/5) pa 91. mesto.

Pred žensko tekmo so na veliko sceno stopili biatlonci, na 20 km dolgi preizkušnji pa je smetano pobral Francoz Martin Fourcade. Drugo mesto je osvojil Nemec Johannes Kühn, tretje pa Avstrijec Simon Eder. Slovenec Jakov Fak je zasedel sijajno četrto mesto, preostali štirje slovenski biatlonci pa niso bili v ospredju: Rok Tršan je zasedel 56., Klemen Bauer 71., Miha Dovžan 75., Mitja Drinovec pa 92. mesto.