0 28.11.2018 22:15:59

Slovenski smukači daleč zadaj

Klemen Kosi
Gepa
Avstrijec Otmar Striedinger (1:42,65) je bil najhitrejši na prvem treningu smuka pred smukaško preizkušnjo za svetovni pokal alpskih smučarjev v ameriškem Beaver Creeku. Štiri desetinske počasnejši je bil na drugem mestu njegov rojak Vincent Kriechmayr, tretji Norvežan Aksel Lund Svindal se je na progi zadržal sedem stotink sekunde dlje.

Aktualni lastnik malega kristalnega globusa za osvojen smukaški seštevek v minuli sezoni Švicar Beat Feuz je bil 26. (+1,62). Zmagovalec uvodnega smuka sezone v Lake Louisu Avstrijec Max Franz (+1,05) je bil deveti.

Najhitrejša Slovenca sta bila Klemen Kosi, z zaostankom 2,68 sekunde, in stotinko počasnejši Martin Čater, ki sta vpisala 50. in 51. čas prvega treninga. Miha Hrobat je vpisal 60. čas (+3,25), Tilen Debelak je bil 67. (+3,81), Boštjan Kline je trening končal z 72. časom (+4,46).

Torkov trening so odpovedali, v četrtek bo na sporedu še en trening. V petek se bodo tekmovalci najprej preizkusili v superveleslalomu, v soboto sledi smuk, v nedeljo pa še veleslalom.