Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 17.11.2018 15:07:27

Shiffrinovi 33. slalomska zmaga, Hrovatova 12., Ferkova 22.

Mikaela Shiffrin je zmagovalka uvodnega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v finskem Leviju.

Druga je bila lanska zmagovalka Slovakinja Petra Vlhova (+0,58), Avstrijka Bernadette Schild je bila tretja (+0,79). Točke sta osvojili obe slovenski finalistki. Meta Hrovat je bila 12. (+2,23), Maruša Ferk 22. (+3,08).

Shiffrinova je v Božičkovi deželi osvojila 33. karierno slalomsko zmago v svetovnem pokalu, v Leviju pa je še tretjič, po letih 2013 in 2016, stopila na najvišjo stopničko zmagovalnega odra ter se izenačila z Nemko Mario Höfl-Riesch. Skupno ima že 44. zmag v svetovnem pokalu.

V minuli sezoni je 23-letna Američanka osvojila sedem od devetih slalomov za svetovni pokal za svoj še peti slalomski kristalni globus za zmagoslavje v posebnem seštevku discipline. Le en slalomski globus več ima rekorderka med ženskami Vreni Schneider.

Od štirih Slovenk na startu sta v finalu nastopili Hrovatova in Ferkova. Ana Bucik in Klara Livk sta bili prepočasni za drugo vožnjo.

V nedeljo bo v Leviju še moški slalom z dvema Slovencema na startu Žanom Kranjcem in Štefanom Hadalinom.

...
22. Maruša Ferk (Slo) 1:35,69 +03,08 46,90 48,79 - nista se uvrstili v 2. vožnjo: 33. Ana Bucik (Slo) 51. Klara Livk (Slo) - skupno (2): 1. Mikaela Shiffrin (ZDA) 160 točk 2. Tessa Worley (Fra) 100 3. Wendy Holdener (Švi) 81 4. Federica Brignone (Ita) 80 . Petra Vlhova (Slk) 80 6. Bernadette Schild (Avt) 70 7. Frida Hansdotter (Šve) 56 8. Viktoria Rebensburg (Nem) 50 9. Katharina Liensberger (Avt) 47 10. Stephanie Brunner (Avt) 45 ... 16. Meta Hrovat (Slo) 35 36. Maruša Ferk (Slo) 9 - slalom (1): 1. Mikaela Shiffrin (ZDA) 100 točk 2. Petra Vlhova (Slk) 80 3. Bernadette Schild (Avt) 60 4. Frida Hansdotter (Šve) 50 5. Wendy Holdener (Švi) 45 6. Anna Swenn-Larsson (Šve) 40 7. Katharina Gallhuber (Avt) 36 8. Katharina Liensberger (Avt) 32 9. Nina Haver-Löseth (Nor) 29 10. Michelle Gisin (Švi) 26 ... 12. Meta Hrovat (Slo) 22 22. Maruša Ferk (Slo) 9