Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 12.10.2018 20:35:50

Rok Justin pod Šmarjetno goro nasledil Timija Zajca

Rok Justin (Stol) je zmagovalec poletnega državnega prvenstva v smučarskih skokih, ki je danes potekalo v Kranju. Lanski zmagovalec na Bauhenku Timi Zajc (Ljubno), ki je bil tudi letos prvi favorit, je končal na četrtem mestu. Med skakalkami je državni naslov prepričljivo ubranila Ema Klinec (Alpina).

Ob odsotnosti nekaterih reprezentantov, manjkali so Peter Prevc, Jernej Damjan, Tilen Bartol, Robert Kranjec in Jurij Tepeš, je danes v Kranju pod žarometi potekalo državno prvenstvo za člane in članice. Prvega naslova v karieri se je razveselil član kluba organizatorja prvenstva Rok Justin, ki je skočil 103,5 in 107,5 metra, zbral pa je 251,3 točke. Srebro je osvojil mladi Žak Mogel (Ljubno BTC) s 102,5 in 107,5 metra ter 247,5 točke, bron pa Žiga Jelar (Triglav), ki je skočil 102,5 in 108,5 metra ter zbral 244,8 točke.

Med članicami je naslov prepričljivo s 105 in 109 metri ter zbirom 258,2 točke ubranila Klinčeva, srebro je osvojila Maja Vtič (Zabrdje) z 98,5 in 102,5 metra ter 224,3 točke, bron pa Urša Bogataj (Ilirija) s 97,5 in 99 metri ter 217,2 točke.

Po posamičnih preizkušnjah je sledila še tekma mešanih parov, ki jo je dobila prva ekipa Ilirije, za katero so skakali Špela Rogelj, Matija Vidic, Urša Bogataj in Lovro Kos, drugo mesto je šlo v Velenje, tretje pa v Kranj.

Z državnim prvenstvom se je za člane tudi končala poletna sezona, v soboto se bodo na DP pomerili še skakalci do 20 let.

Značke: smučarski skoki, dp