Ljubezen na vasi: Jožefa ustvarjalci šova niso ...

Šešku moramo zdaj pomagati, kot je on pogosto ...

0 28.02.2017 15:38:25

Bjoergnovi zmaga na 10 km klasično, Slovenke v ozadju

Norvežanka s 16. posamično kolajno na prvenstvih.

Norveška smučarska tekačica Marit Bjoergen (25:24,9) je zmagovalka klasičnega teka na 10 kilometrov v finskem Lahtiju, s čimer je osvojila že 16. posamično kolajno na prvenstvih. Na četrti tekaški tekmi letošnjega svetovnega prvenstva so nastopile tudi štiri Slovenke, med katerimi je bila najvišje Anamarija Lampič na 34. mestu (+3:01,7). Drugo mesto je danes osvojila Švedinja Charlotte Kalla, tretja pa je bila še Norvežanka Astrid Uhrenhold Jacobssen. Norveška je s to zmago osvojila 99. zlato kolajno na svetovnih prvenstvih.

Katja Višnar (+4:04,6) je bila na koncu 46., Vesna Fabjan pa 59. (+5:20,7), Alenka Čebašek tekme ni končala. Na tekmi ni ujela svojega ritma, zaostajati je pričela že po prvem kilometru, slabo počutje pa je bilo krivo, da je odstopila. Nekdanja slovenska reprezentantka Barbara Jezeršek, ki zdaj nastopa za Avstralijo, je bila 51.