27.11.2016 09:52:18

V Killingtonu še slalomistke, Bucikova in Ferkova s številkama 27 in 28

Ana Bucik

V Killingtonu na vzhodu Združenih držav Amerike bo danes na sporedu še slalom za svetovni pokal alpskih smučark. Na startu prve vožnje bosta tudi Slovenki Ana Bucik s startno številko 27 in Maruša Ferk s startno številko 28. Prva slalomska vožnja se bo po slovenskem času začela ob 15.30, druga pa bo na sporedu tri ure kasneje.

Na veleslalomu se je v soboto zelo dobro odrezala Ana Drev, ki je bila celo v boju za stopničke, na koncu pa je zasedla šesto mesto. Na uvodni tekmi v sezoni v Söldnu je bila deseta ter je po dveh veleslalomih na sedmem mestu v posebnem seštevku discipline.

Številka 1, najboljša startna številka na slalomu, je pripadla domačinki Mikaeli Shiffrin, zmagovalki slaloma v Leviju ter drugi na veleslalomu v Söldnu. Vodilna tekmovalka v seštevku svetovnega pokala je premierno veleslalomsko preizkušnjo v Vermontu končala na petem mestu. Ana Bucik in Maruša Ferk sta na uvodnem slalomu v Leviju osvojili točke z 18. in 23. mestom.