Pred začetkom novinarske konference sta predsednica uprave zavarovalnice Generali Slovenija Vanja Hrovat in direktor Smučarske zveze Slovenije Jožko Križan podpisala novo sponzorsko pogodbo.
"Z veseljem podpisujemo dveletno zlato sponzorsko pogodbo s Smučarsko zvezo Slovenije, s katero sodelujemo že od leta 2010. V Generaliju bomo naslednji dve leti stiskali pesti za alpske smučarske reprezentante. Posebej veseli smo, da bodo ta sredstva namenjena tudi najmlajšim talentiranim smučarjem in vsem vam omogočala kakovostne treninge in dobre pogoje za delo. Vsem skupaj želim veliko zdravja in uspehov," je poudarila Hrovatova.
Križan pa je sopodpisnico dopolnil: "Generaliju bi se zahvalil za dolgoletno zaupanje. To, da danes podpisujemo pogodbo za naprej pomeni, da verjamete v nas, da verjamete v našo ekipo, v smučarsko zvezo, v njen alpski del in pomeni tudi za nas, ker smo v prostorih zavarovalnice, varnost. Smo pomirjeni, da se lahko fantje in dekleta še bolj osredotočijo v šport, kot pa na kaj drugega. Za naš poslovni del pa to pomeni začetek sezone, aktivacij, da bomo to sponzorstvo lahko do konca sezone aktivirali, tudi na področju modre kartice. In da bomo na koncu sezone lahko rekli, da smo bili uspešni tako tekmovalno, po zdravstveni strani in tudi poslovno."
Predsednik zbora in odbora za alpsko smučanje Iztok Klančnik je dodal: "Nabor naših zlatih partnerjev, ki so z nami že več let, je tista dobra osnova, da lahko ustrezno pripravimo naše programe. Naši fantje so že vrnili s priprav, vsi se dobro počutijo, vsi so imeli res prave priprave, zato si tudi na podlagi partnerstva s podjetji obetam ustrezen program in pripravljenost smučarjev, kar bo zagotovilo za uspeh v novi sezoni. Prepričan sem, da bomo dobre rezultate iz minule sezone v tej sezoni pred nami še nadgradili."
Odgovorni trener za tehnične discipline za svetovni pokal Peter Pen se je najprej opravičil za zamudo, novinarska konferenca na sedežu Generalija v Ljubljani se je prav zaradi zamude štajerskega dela ekipe začela kakšnih 20 minut kasneje od napovedane ure: "Upam, da bomo pozimi prehitevali in da ne bomo v cilj prihajali v rdečih številkah."
Drugače pa je izpostavil odlične priprave in dobro vzdušje: "Letos so imeli fantje pomlad in poletje bistveno bolj mirno kot v minulih letih, tako da so se lahko posvetili temu, kar je njihova osnovna prvina. Projekt Čile 2016 se je začel maja. Je kar obsežna stvar pripeljati tako veliko in močno ekipo v Južno Ameriko ter tam vse izpeljati. V ekipo sta se vključila primerna sodelavca za izvedbo projekta, nova trenerja, moja pomočnika, nekdanji reprezentant Gašper Markič in Matjaž Marušič, ki sta dala dodano vrednost ekipi. Mislim, da smo zdaj organizacijsko in glede ostalega primerljivi z ostalimi."
Sicer pa si Pen želi, da bi si javnost priprave zapomnila zlasti po dobrem delu: "V medijih je bilo prikazano hrbet llke Štuhec in gibanica na 3500 metrih, kar očitno v današnjih časih najbolj zanima ljudi. Mi smo pa tam trdo delali. Za nami je 32 dni na snegu, trenerji so imeli od 12 do 16 ur dela na dan, serviserji še kakšno uro več. Z nami je šlo 3200 kilogramov materiala (opreme), ljubiteljski kuhar Emerik Horvat je v navadni kuhinji skuhal 700 obrokov za vse te fante in trenerje, vse je moral enkrat tedensko nabaviti v dolini in pripeljati na ta naš hrib. Naredili smo 150 smukaških kilometrov, trenirali smo vse discipline, mogoče smo malo na stran pustili slalom, ki ga bo del fantov treniral več v oktobru in novembru. Urnik fantov je izgledal tako, da so šli ob 6. zjutraj na avtobus, na terenu so bili od šest do sedem ur, nato kosilo, pa dve uri kondicije in video analiza. Ta projekt je bil finančno vreden 100.000 ameriških dolarjev, verjamem in želim oziroma jih hočem upravičiti z rezultati oziroma vsaj pripadnostjo slovenskemu alpskemu smučanju oziroma z marljivim delom."
Na pripravah so sodelovali veterana Rok Perko in Andrej Šporn ter predstavniki mlajšega rodu Miha Hrobat, Klemen Kosi, Martin Čater, Štefan Hadalin, ki so si tudi z nastopi na tekmah južnoameriškega pokala skušali izboljšati svoje štartne številke. Prvo ime ekipe je Boštjan Kline, ki je v minuli zimi navdušil z dvakratnimi stopničkami, dvema drugima mestoma, na smuku v Garmischu in superveleslalomu v Hinterstoderju.
Po višinskih pripravah na snegu člane reprezentance čaka nižinski del kondicijskih priprav pod taktirko Andree Massija, nato sledijo obiski avstrijskih ledenikov ter novembra vnovičen odhod čez Atlantik, kjer bodo konec novembra in v začetku decembra prve smukaške in superveleslalomske tekme v kanadskem Lake Louisu in ameriškem Beaver Creeku.
Sezona svetovnega pokala se bo začela 22. in 23. oktobra s tradicionalno veleslalomsko premiero na ledeniku Rettenbach nad Söldnom, z glavnima slovenskima orožjema Žanom Kranjcem in Ano Drev, nato bo 12. in 13. novembra še slalomski uvod v Leviju.