zu
19.02.2016 17:48:51

Peter Prevc tudi v njemu neljubem Lahtiju po prvi seriji odličen prvi!

Smučarski skakalci se merijo na prvi izmed treh tekem v Lahtiju, znova pa je v fantastični dnevni formi Peter Prevc, ki vodi po prvi seriji.

Finsko prizorišče za slovenske smučarske skakalce do zdaj ni bilo preveč srečno. Nazadnje je Slovenec na stopničkah na Lahtiju stal Robert Kranjec, ki je bil tretji, za Adamom Malyzsem in Martinom Schmittom.

Tudi v letošnji sezoni serijski zmagovalec Peter Prevc v Lahtiju še ni stal na stopničkah. A že danes bi se to lahko spremenilo, kajti najboljši smučarski skakalec letošnje sezone je v takšni formi, da mu je vseeno, na kateri skakalnici skače.

Po prvi seriji je namreč Prevc znova najboljši! V finalno serijo so se uvrstili še štirje drugi slovenski skakalci. Robert Kranjec, ki je bil v kvalifikacijah drugi, je 21. (117,5 m, 110,5), Anže Lanišek je 22. (118 m, 110,3), Jaka Hvala 26. (116 m, 107,8), Domen Prevc pa 30. (117 m, 105,9). V finale se nista uvrstila Andraž Pograjc, ki je bil 43. (110,5 m, 96,3), in Jurij Tepeš na 44. mestu (111,5 m, 95).