13.12.2015 15:59:50

V Hochfilznu zmaga Rusom, Slovenci 17.

Ruska biatlonska štafeta (1:11:40,8/0+6) je zmagovalka tekme svetovnega pokala v Hochfilznu. Drugo mesto na 4x7,5 km je po ciljnem sprintu osvojila norveška reprezentanca (+3,1/0+7), tretji pa so bili Francozi (+1:01,9/0+6). Slovenska ekipa v postavi Jakov Fak, Klemen Bauer, Rok Tršan in Miha Dovžan (+5:25,0/3+14) je bila 17. med 27 štafetami.

Prvi je v smučino za Slovenijo zapeljal Fak, ki se je hitro pomaknil na čelo in tam ostal do prvega streljanja. Zgrešil je le enkrat (ko je ustrelil prvič) in Slovenija je po prvem postanku na strelišču zasedala visoko sedmo mesto. A Fak je hitro izničil sedem sekund zaostanka in se vseskozi držal v ospredju. Stoje je zgrešil dvakrat, kar je Slovenijo pomaknilo na deveto mesto.

Predal je kot tretji in Bauerju pustil le slabih pet sekund zaostanka za tedaj vodilno Latvijo. Bauer je dobro začel in se je takoj prebil na čelo karavane, kjer je vztrajal vse do prvega streljanja, kjer pa je imel precej težav in je moral dvakrat v kazenski krog, Slovenija pa je posledično zdrsnila na 16. mesto. V stoje je bila slika povsem drugačna, saj je hitro pokril vseh pet tarč in Slovenijo pomaknil na 10. mesto.

Rok Tršan pa je boj Slovenije nadaljeval na 11. poziciji, z dobro minuto zaostanka za vodilnimi. Na strelišču se ni najbolje znašel, popravljal je dvakrat in imel težave z nabojem, na drugem streljanju je Tršan nato popravljal le enkrat in Mihi Dovžanu predal kot 14. Kot Bauer je moral tudi Dovžan v kazenski krog.

FINIŠ PRIPADEL ŠIPULINU
Po zadnjem streljanju je bil v ospredju Emil Hegle Svendsen (Norveška), a deset sekund zaloge pred Antonom Šipulinom (Rusija) ni bilo dovolj za miren zaključek. Ravno nasprotno. Rus se je kilometer pred ciljem namreč Norvežanu prilepil za rep smuči in ga kmalu tudi prehitel in zmago tako kot lani priboril Rusiji.

Biatlonska karavana se zdaj seli na Pokljuko, kjer najboljše biatlonce in biatlonke čez nekaj dni čakajo nove preizkušnje za svetovni pokal.