Prav zanimivo je bilo, da se je vodja ekipe aMaze pojavil na ekipni tekmi. Je bilo to naključje ali je prišel pogledat svoje bodoče tekmovalce? Tam je bil tudi Valerio Ghirardi, ki je pogledal nastop slovenske ekipe, potem pa je odšel v hotel. Massi se je po tekmi pogovarjal tudi z vsemi tekmovalci iz slovenske ekipe, razen z Ilko Štuhec, ki je, kot kaže, bolj osamljeni jezdec.
Andrea je nekaj spodbudnih besed namenil predvsem Aljažu Dvorniku, ki je prispeval edino točko za Slovenijo, z Ano Drev, ki je odstopila, je tudi izmenjal mnenje, posvetil pa se je tudi Mihi Hrobatu, ki je za zanimivost prispeval atraktiven akrobatski vložek (kako je lahko nevarna tudi ekipna tekma, je pokazala grda poškodba Francozinje Adeline Baud).
"Dvornik je smučal odlično proti nasprotniku, kot je bil Roberto Nani. Ima zelo hitre noge in njegov pristop je bil res pravi. Pozitivno me je presenetil. Dvornik je opravil svoje delo z odliko, vendar ekipa ni bila dobro sestavljena. Odstope pa bi morali še analizirati. Res pa je, da se tako nosi slovenski dres na tekmi," je ekipno tekmo pokomentiral Massi.
TRENERJI HOČEJO RED
Kaj bi pomenilo, če bi Massi res stopil na čelo slovenskega alpskega smučanja? Več reda, več discipline in več dela. V zadnjih tednih je opaziti, da se veliko več slovenskih trenerjev pogovarja z Massijem kot kdajkoli prej. Nekateri bi šli radi celo na kavo z njim in o Andrei govorijo z zelo izbranimi besedami. Še pred štirimi ali petimi leti so na Massija gledali zviška ali so ga vsaj gledali precej postrani, danes pa upajo, da bo stopil na njihovo čelo. "Upam, da pride Massi v slovensko moško smučanje," je dejal eden od njih (na pladnju je tudi možnost, da Massi prevzame le vodenje moške ekipe za alpsko smučanje).
Njegovo imenovanje pa bi za seboj potegnilo več stvari. Drži, da si je Massi v smučarskem okolju z uspehi Tine Maze ustvaril ime (ni najbolj zaželen v tujih ekipah, ker velja za konfliktno osebnost) in da je to tudi ena od stvari, ki zanimajo sponzorje (tudi tega se na smučarski zvezi dobro zavedajo). Vsi pričakujejo, da bo Massi seveda postavil pogoje za svoje delovanje (ali celotne smučarije ali samo moške ekipe) in da bo to pomenilo, da bo denarja toliko, da bodo lahko vsi normalno delali.
Res je tudi, da je v Sloveniji nekaj tekmovalcev, iz katerih se lahko sestavi kar solidna ekipa, ki bi bila čez dve ali tri leta že sposobna posegati po najvišjih mestih (Klemen Kosi, Boštjan Kline, Žan Kranjec in predvsem mladi – Hrobat, Hadalin, Dvornik, Pogladič-Reich ...). Massijeva skrita želja pa je bila od nekdaj, da se pokaže tudi v moškem smučanju, ki je seveda drugačen svet od ženskega. V smučanju pač velja, da si narediš pravo ime šele, ko narediš uspeh z moškimi. Seksistično ali ne, tako pač je.
ODLOČILA BO TINA
V bistvu pa je skoraj vse odvisno od Tine Maze. Če se bo Tina odločila, da v nedeljo zaključi svojo tekmovalno kariero, potem je možnost, da Massi prevzame slovensko smučanje veliko bolj verjetna kot v nasprotnem primeru. Težava bi utegnila nastati, če se bo Tina o nadaljnji karieri res odločila šele junija, ko bo seveda za vse skupaj prepozno.
Ekipe za novo sezono se sestavljajo konec marca in v začetku aprila, tako da je junij absolutno prepozen. Glede na vse, kar se je v petek dogajalo v Meribelu, bi si s 60-odstotno gotovostjo upali trditi, da bo v nedeljo zadnja tekma v karieri najboljše slovenske športnice vseh časov ter da bo že v začetku aprila (7. aprila so volitve za novega predsednika zbora alpskih disciplin) predstavljena nova struktura slovenskega smučanja – brez nepotrebnih birokratov in z novimi (nekaj naj bi jih kljub vsemu ostalo – Miha Verdnik, Rasto Ažnoh, Peter Pen in morda še kdo) imeni, ki naj bi naše bele strmine spet popeljali v lepše čase.