11.03.2015 17:27:31

Višnar: Nisem imela moči za kaj več

arhiv Ekipe

Zadnji sprint svetovnega pokala v teku na smučeh v sezoni 2014/2015 se je končal s popolnim norveškim zmagoslavjem.

Zmagovalka klasičnega sprinta v Drammnu je Maiken Caspersen Falla (3:01,37). Drugo mesto je osvojila njena rojakinja (29. iz kvalifikacij) Heidi Weng (+0,72), tretja pa je bila še ena Norvežanka Marit Bjoergen (+1,51).

Katja Višnar (+10,27) je Katja Višnar je z drugim časom kvalifikacij ter končnim šestim mestom vnovič dokazala, da sodi v sprintersko elito.  Alenka Čebašek pa je z 42. časom obtičala v kvalifikacijah.

Višnarjeva se je kot druga v drugi četrtfinalni skupini brez težav uvrstila v polfinale, kjer si je v nadaljevanju kot srečna poraženka pritekla finale. Čebaškova je za pet sekund zgrešila nastop v izločilnih bojih, kar je zadostovalo za končno 42. mesto. V finalu je Višnarjeva takoj zaostala in tekla v ozadju, skušala držati priključek z najboljšimi, a v zadnjih metrih ostala brez moči za boj za vrh.

"Z današnjim nastopom sem zadovoljna, ker za to tekmo nisem toliko trenirala, saj sem bila bolna, to se mi je poznalo že v polfinalu, zato res nisem imela moči za kaj več v finalu in zaradi tega sem finala zelo vesela," je Višnarjeva povedala po nastopu, potem ko je v skupnem seštevku sprinta osvojila šesto mesto, pred njo je le četverica Norvežank ter Švedinja Stina Nilsson.

"Zadovoljna sem s šestim mestom, enako je kot v lanski sezoni, a so v tej sezoni Norvežanke izjemno močne. Sezono sem začela dobro ter jo tudi dobro končala, vmes pač ni šlo vse po načrtih, čeprav sem bila dobro pripravljena. Imam namen podaljšati sezono do aprila, startala bom na nekaj tekmah tukaj na Norveškem," je še povedala Višnarjeva.

Tudi v moški konkurenci so imeli domači športniki veliko premoč. Zmagal je Norvežan Eirik Brandsdal (2:38,18), drugo mesto je osvojil njegov rojak Finn Haagen Krogh (+0,56), tretji je bil še en Norvežan Ola Vigen Hattestad (+0,63).