Na smuku bodo prvi favoriti Norvežan Jansrud, če bo zaradi bolečin v rami sploh nastopil, Dominik Paris, če je prebolel katastrofo na prvi tekmi, in še cela kopica drugih na čelu z Avstrijci in Američani. V kombinaciji naj bi imel največ možnosti Francoz Alexis Pinturault, veliko pa bosta tvegala tudi Ted Ligety in prebujeni Carlo Janka.
Jansrud bo po samo četrtem mestu na superveleslalomu in obisku bolnišnice (zaradi bolečin v levi rami, s katero je zajel že četrta vratca na tekmi, vendar po pregledu zdravniki niso ugotovili nič nenavadnega) hotel maščevanje. V prvem delu sezone je v ZDA takoj nanizal dve smukaški zmagi, zadnjo pa je dosegel na zadnji tekmi, na napol smuku v Kitzbühlu. Njegov najslabši rezultat je bilo 17. mesto v Santa Caterini, ko ga je prehitel tudi Boštjan Kline.
Zagotovo bo Kjetil dal vse od sebe, da vzame kolajno na svetovnem prvenstvu, ki je sploh še nima v svoji zbirki. Na svetovnih prvenstvih je do zdaj nastopil v desetih disciplinah od leta 2005, sploh nikoli pa še ni nastopil v smuku. To bo torej Kjetilova smukaška premiera na SP, za katero si odkrito želi, da bi bila zlata (Jansrudova najboljša uvrstitev na SP do zdaj je bilo peto mesto na veleslalomu v Garmischu). Vprašanje je sicer, koliko ga boleča rama ovira pri smučanju, toda gotovo bo stisnil zobe in se spustil v boj za kolajno.
Če je Jansrud prvi favorit, pa je ostalih, ki se bodo borili za kolajno, vsaj sedem ali osem, če sploh ne računamo na presenečenja v slogu Dustina Cooka iz superveleslaloma. Italijan Dominik Paris, ki je letos v res dobri formi, je zelo razočaral na prvi tekmi prvenstva. "Nisem bil zadovoljen s prvo dirko. Nisem imel hitrosti, linije, nič nisem imel. Res slaba dirka. Za smuk se bom moral precej popraviti, če bom želel peljati boljše," je dejal Dominik.
Ob tem, da je Bode Miller že končal prvenstvo, bosta napadla ostala odlična Američana, ki imata v tej sezoni že vsak po eno zmago. Zdi se, da je Travis Ganong bolje razpoložen od Steva Nymana. "Na superveleslalomu sem vozil preveč agresivno na tako mehki progi. Taktika ni bila prava. V smuku imam novo priložnost, ki jo bom poskušal izkoristiti. Tako zame kot za ostale na svetovnem prvenstvu nekaj velja le kolajna in potrudil se bom izpolniti cilj," je dejal Travis, fant kanadske smučarke Marie-Michele Gagnon.
Zelo se je na superveleslalomu izkazal drugi Norvežan Aksel Lund Svindal, ki je tekmoval prvič po novembrski strgani ahilovi tetivi in osvojil kar šesto mesto. Svindal ima za seboj že 92 smukov za svetovni pokal, v Beaver Creeku pa je na smukih sodeloval že desetkrat od leta 2003 (vedno je osvojil točke, zmagal pa je v letih 2013 in 2008). Svindal ima tudi že dve zlati smukaški kolajni s svetovnih prvenstev (je branilec naslova iz Schladminga, prvi pa je bil tudi v Åreju 2007). Verjetno najbolj šarmantnemu moškemu v belem cirkusu bi zagotovo privoščili, da tudi tu osvoji kolajno.
V nedeljo bo na vrsti kombinacija, disciplina, ki je pravi smučarji ne cenijo najbolj, toda kljub vsemu prinaša kolajno s svetovnega prvenstva, ki je na koncu popolnoma enakovredna smukaški. No, smukaška tekma je sicer edina prava smučarska tekma za Američane in bo tudi v neposrednem prenosu na njihovi televiziji NBC kot prva smučarska tekma (če odštejemo olimpijske igre). Toliko o tem, koliko dajo v ZDA na alpsko smučanje.
V kombinaciji je verjetno prvi favorit zmagovalec zadnje tekme v svetovnem pokalu v Kitzbühlu Pinturault, čeprav so v kombinaciji mogoča velika presenečenja. V boj za zlato se bosta vmešala še Carlo Janka in domačin Ted Ligety, ki brani prvo mesto iz Schladminga. Potem pa je tu še naš sosed iz Zagreba Ivica Kostelić, kolajno pa bo lovil tudi Čej Ondrej Bank. Olimpijski zmagovalec Sandro Villeta ni v dovolj dobri formi v nobeni disciplini, da bi sestavil olimpijsko in svetovno zlato. Zelo nevarna bosta tudi vodilni v svetovnem pokalu Marcel Hirscher, če le ne bo vozil smuka preveč po jajcih, in seveda "nori" Norvežan Kjetil Jansrud.