Tri tekmovalke, ki bodo danes na startu, lahko postanejo dvakratne zmagovalke v superveleslalomu na svetovnih prvenstvih – Lindsey Vonn, ki je zmagala leta 2009, Lizz Görgl (2011) in branilka naslova Tina Maze (dvakratne svetovne prvakinje v superveleslalomu so Anja Pärson (2005, 2007), Isolde Kostner (1996, 1997), Ulrike Maier (1989, 1991)).
LINDSEY
Prva favoritinja otvoritvene tekme je seveda Vonnova, na splošno pa so tekmovalke iz ZDA v prednosti, saj so pred in med sezono trenirale na strmini, kjer bo današnja tekma. Bilo bi precejšnje presenečenje in hkrati veliko razočaranje za ameriško snežno kraljico, če ne bi osvojila zlata, saj zanjo ni pomembna nobena druga kolajna. Lindsey ima sicer zelo slabe spomine na svoj zadnji nastop na superveleslalomu na svetovnem prvenstvu, saj je v Schladmingu grdo padla, si strgala križne in stranske vezi, bila operirana in skoraj dve leti odsotna s tekem svetovnega pokala. Toda Lindsey se je po poškodbi in rehabilitaciji vrnila v velikem slogu in nekajkrat zmagala. Za nameček je v zadnjem času v izjemni formi, saj je zmagala na zadnjih dveh superveleslalomih v Cortini in St. Moritzu in to zelo prepričljivo. Seveda je tudi Vonnova ranljiva, svoje prsi za strel v srce pa je razkrila na zadnjem smuku v Švici. Lindsey vedno tvega veliko, vozi povsem na robi mogočega in velikokrat ji to prinese zmago, kdaj pa kdaj pa se ji vožnja tudi ponesreči in konča v snegu, na srečo večinoma brez posledic. Lindsey je do zdaj zmagala na rekordnih 22 superveleslalomih, danes pa lahko postane prva smučarka po Pärsonovi, ki bi zlato kolajno osvojila na domačem snegu (Anja je v Åreju osvojila tri zlate in bronasto medaljo).
TINA
Ena največjih groženj na Lindseyjini poti do zlate kolajne bo tudi vodilna v svetovnem pokalu Mazejeva. Tina brani naslov iz Schladminga, verjetno pa je od tega pomembnejše to, da ima tudi v superveleslalomu dober občutek. To je dejala tudi po zadnji tekmi v Švici, kjer je sicer v predzadnjih vratcih naredila napako in odstopila, če bi prišla do cilja, pa bi se verjetno uvrstila takoj za Vonnovo.
Tina bi se s kolajno na današnjem superveleslalomu pridružila elitni enajsterici oziroma postala bi dvanajsta smučarka v zgodovini s sedmimi ali več kolajnami s svetovnih prvenstev. Prav zanimivo, da ima Tina najmanj zmag od vseh disciplin ravno v superveleslalomu, ki bi ji praviloma moral bolj odgovarjati kot smuk, saj je prvenstveno znana kot izjemna veleslalomistka. V karieri je v superveleslalomu zmagala le enkrat (13. januarja 2013 v St. Antonu). In še ena zanimivost – Tina lahko danes, ko ima 31 let in 277 dni, postane najstarejša zmagovalka na svetovnem prvenstvu in s tem prehiti Rösli Streiff, ki je leta 1932 zmagala pri 31 letih in 21 dneh.
ANNA
Vroče ime za kolajno je tudi avstrijska zaščitnica gepardov Anna Fenninger, ki želi olimpijski zlati medalji iz Sočija dodati še najbolj žlahtno kolajno iz Beaver Creeka. Anna še nima kolajne v superveleslalomu s svetovnih prvenstev, saj po četrtem mestu 2009, petem 2011, v Schladmingu ni končala tekme. Tudi Anna ima tako kot Tina le eno zmago v superveleslalomu na tekmah svetovnega pokala.
LARA
V Švici menijo, da je Lara Gut tista, ki lahko Vonnovi skali veselje. Lara je zmagala na do zdaj edini tekmi na progi Raptor. Švicarska ženska zmaga na svetovnih prvenstvih v superveleslalomu ima že precejšnjo brado, saj je zadnjo zlato kolajno osvojila Maria Walliser pred 28 leti, zadnja svetovna prvakinja iz Švice v katerikoli disciplini pa je bila Sonja Nef leta 2001 v veleslalomu. Lari je ta disciplina pisana na kožo, saj ima že sedem zmag v svetovnem pokalu, vključno z letošnjo v Lake Louisu.
52 MILIJONOV EVROV
Skupno bo na prvenstvu nastopilo 700 športnikov iz 70 držav. Proračun prvenstva znaša 52 milijonov evrov, največ denarja so zbrali s televizijskimi pravicami in pokrovitelji. Pričakujejo, da si bo po svetu prvenstvo ogledalo 750 milijonov ljudi. Prenose bodo na ženskih tekmah delali z 90, na moških pa z 80 kamerami. Prvenstvo si bodo zapomnili tudi otroci iz smučarskega kluba v Vailu, saj jim v času prvenstva ne bo treba v šolo.