Vonnova ob tem ni skrivala, da je vesela uspeha, v karieri pa ji kljub temu več pomeni olimpijsko zlato.
"Olimpijsko zlato v smuku iz Vancouvra je zame še vedno na prvem mestu. To so bile sanje mojega otroštva, saj o 62 zmagah svetovnega pokala res ni možno sanjati," je po nedeljski tekmi dejala 30-letna Američanka, tudi štirikratna zmagovalka skupnega seštevka svetovnega pokala.
Vonnova je priznala, da je bila tudi zaradi rekorda v zadnjem obdobju na tekmah bolj nervozna kot običajno: "To je bilo tudi breme, ki sem ga nosila s seboj. Za danes sem bila prepričana, da ga še ne bom izenačila, saj sem mislila, da se bo stanje na progi poslabšalo in da razmere za zmago ne bodo dovolj dobre. Seveda sem dala na progi spet vse od sebe, a v cilju sem bila presenečena."
Po drugi strani pa je rekord pričakovala, saj je v Evropo prišla njena celotna družina, da bi pospremila uspeh. Njena mati je bila ne glede na vse uspehe Vonnove v preteklih letih zaradi rekorda sploh prvič v Evropi. "Vesela sem, da so bili vsi tukaj, ko mi je uspelo. Rekord je seveda zelo pomemben, a kakšnega posebnega slavja danes ne bo, saj je jutri na sporedu nova tekma," je dejala Američanka. Ob tem se je tekmovalka še vprašala, kaj današnji uspeh pomeni za njeno prepoznavnost v ZDA.
Ob tem ne gre spregledati, da Vonnova še ni rekla zadnje besede v tekmovalnem smučanju. Nova priložnost, da se sama povzpne na vrh lestvice najboljših, bo na vrsti v ponedeljek, ko bo v Cortini na sporedu še superveleslalom. Nove priložnosti pa naj bi se vrstile vse do leta 2018, ko bodo na sporedu olimpijske igre v južnokorejskem Pjeongčangu: "Do takrat nameravam vztrajati. Gledam naprej in skušam se vedno osredotočiti le na eno tekmo."
Vonnova je za rekord potrebovala dolgo. Prvič je stopničke še kot Lindsey Caroline Kildow osvojila že pred 11 leti prav v Cortini, decembra 2005 pa je v Lake Louisu osvojila tudi prvo zmago. Za njeno kariero je najbolj odgovoren njen oče Alan Lee Kildow, nekoč sam tekmovalec, ki je intenzivno pomagal pri njenem razvoju. Del znanja pa je tudi avstrijskega, saj se je tekmovalka s pravim smučanjem srečala v akademiji Ericha Sailerja v Minnesoti.
Ko je bila stara 11 let, se je družina preselila v Vail, kjer je Vonnova nadaljevala treninge. Prijateljev in sosedov ni zapustila le Lindsey, ampak tudi njeni starši ter četverica bratov in sester. Pot jo je peljala do prvega nastopa v svetovnem pokalu v Park Cityju, ko je imela vsega 16 let. V naslednji sezoni je nato v Salt Lake Cityju prvič v karieri nastopila tudi na olimpijskih igrah, kjer je osvojila šesto mesto v kombinaciji. Velikega uspeha niso prinesle niti igre v Torinu 2006, zato pa je prve medalje na velikih tekmovanjih osvojila leto dni pozneje na SP v Aareju, kjer je bila srebrna v superveleslalomu in smuku.
Sledila so prva leta velikih uspehov, ko je Vonnova trikrat slavila v skupnem seštevku svetovnega pokala. Na SP 2009 je osvojila zlati medalji v obeh hitrih disciplinah, na olimpijskih igrah 2010 v Kanadi pa še smukaško zlato.
V sezoni 2010/11 so ji v boju z Nemko Mario Riesch zmanjkale tri točke, a je še en globus odnesla domov v naslednji sezoni, ko je potolkla vse rekorde v ženski konkurenci, ki pa so po zaslugi Tine Maze zdržali le eno leto. A samozavest Vonnove je naraščala in naraščala, vse do te mere, da je oktobra 2012 zaprosila Mednarodno smučarsko zvezo, da bi smela nastopiti na moškem smuku v Lake Louisu, kar pa je Fis zavrnila.
Da bo Vonnova napadla rekord Pröllove, je bilo jasno najkasneje 26. januarja 2013 na Pohorju, ko je tekmovalka na Zlati lisici dobila veleslalom in osvojila 59. zmago v karieri. Kljub nekaterim težavam z depresijo, o katerih je spregovorila za revijo People, se je uspešno vrnila v belo karavano. Vsaj začasno jo je na tej poti ustavil grd padec 5. februarja 2013 na superveleslalomu v Schladmingu, uvodni disciplini svetovnega prvenstva, kjer si je potrgala notranje in križne kolenske vezi.
Vrnitev je bila dolgotrajna, saj je tekmovalka želela čim prej nazaj v belo karavano, nato pa si je novembra istega leta na treningu v Koloradu še enkrat poškodovala koleno. Kasneje je prekmalu nastopila v Lake Louisu in Val d'Iseru in zato zaradi obnovljene poškodbe morala izpustiti tudi olimpijske igre lani v Sočiju. Na smuči se je Vonnova vrnila šele decembra na ameriški turneji in tam tlakovala pot do absolutnega smučarskega rekorda.