Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
(žb)
(žb)
23. 09. 2025 · 07:16
13:18
Deli članek:

Šeško do lepega uspeha

Tenis Slovenija/Sportida Matic Klanjšek Velej
Žiga Šeško

Mladi Hrastničan Žiga Šeško, član kluba As Litija, je na evropskem prvenstvu do 18 let v avstrijskem Oberpullendoru osvojil bron.

V soboto je Žigo, četrtega nosilca, v polfinalu ugnal prvopostavljeni Romun Yannick Theodor Alexandrescu. Šeško je na poti do polfinala in s tem brona v četrtfinalu ugnal Nemca Oliverja Majdanzica, v osmini finala pa Italijana Raffaeleja Ciurnellija. V tretjem krogu je bil boljši od Ciprčana Konstantinosa Megalemosa, v drugem pa od Latvijca Danila Folkheimsa. Do polfinala ni oddal niti niza, v boju za finale pa je bil nemočen proti vrstniku iz Romunije, ki je slavil s 6:1, 6:1.

Finale med Alexandrescujem in Nemcem Nielsom McDonaldom je dobil slednji s 6:2, 7:5. Ženski finale med Španko Charo Esquiva Banuls in Švedinjo Nellie Taraba Wallberg je dobila Švedinja s 6:4, 7:6 (2).

Šešku je letos na mladinski turneji ITF uspel preboj med najboljših 30 mladincev na svetu (trenutno je na 27. mestu), s čimer se lahko udeležuje mladinskih grand slamov – v Wimbledonu je igral v četrtfinalu. To sezono je zaigral v treh finalih na mladinskih turnirjih serije J200 in dva tudi osvojil.

Pred dnevi je prvič zaigral tudi v članski reprezentanci za Davisov pokal in v Ljubljani dosegel prvo zmago med posamezniki, potem ko je ugnal Urugvajca Francisca Llanesa.

Na turnirju v Oberpullendorfu, ki sodi na raven mladinskih turnirjev serije ITF J300, je od Slovencev nastopil še devetopostavljeni Luka Talan Lopatič in izpadel v osmini finala proti Švedu Williamu Rejchtmanu Vinciguerri. Šeško in Talan Lopatič sta igrala tudi med dvojicami in tam izpadla v četrtfinalu proti kasnejšima finalistoma Špancema Xaviju Palomarju in Sergiu Hernandezu.

Od Slovenk je Alja Senica izpadla v drugem krogu posameznic, Kaja Najzer pa v prvem. Med dvojicami sta Senica in Najzer prav tako izpadli v drugem krogu.

Doslej so se naslovov na EP v mlajših kategorijah od Slovencev veselili Tina Pisnik (1995) v konkurenci U-14, Pisnik in Katarina Srebotnik med dvojicami istega leta, Polona Hercog in Jasmina Kajtazovič (2005) prav tako med dvojicami U-14 ter nazadnje Svit Suljić leta 2023 med posamezniki do 14 let. Do 18 let sta evropski prvakinji postali Nastja Kolar leta 2011 in Kaja Juvan 2017.