Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

ue
0 17.02.2021 10:45:55

URGENTNO MORALA V BOLNIŠNICO! Hude bolečine, zdravniki so ji morali ...

Četrta igralka sveta, Američanka Sofia Kenin, si bo dobro zapomnila zadnje dve leti v Melbournu.

Lani je tam osvojila prvi grand slam v karieri, letos pa je po izpadu v drugem krogu bivanje v Avstraliji končala na operacijski mizi. Zdravniki so ji morali odstraniti vneti slepič.

Dvaindvajsetletna tenisačica je prek družbenih omrežji sporočila, da so jo hude bolečine v trebuhu pripeljale do zdravnikov, ki so po računalniški tomografiji hitro našli vzrok in opravili poseg. "Zahvaljujem se vsem v bolnišnici Epworth za skrbno in dobro opravljeno delo," je zapisala na Twitter.

Američanka ima sicer za seboj nič kaj prijetno izkušnjo z branjenjem naslova, ki ga je lani osvojila z zmago v finalu proti Španki Garbini Muguruzi. Od letošnjega odprtega prvenstva Avstralije se je poslovila že v drugem krogu po porazu proti Estonki Kaii Kanepi (6:3, 6:2). To je bil tretji najhitrejši izpad branilke naslova v zadnjih 50 letih oziroma drugi po Jennifer Capriati, ki se je 2003 poslovila že v uvodnem krogu.

Keninova je po porazu priznala, da čustveno ni bila kos visokim pričakovanjem. Melbourne je zapustila v solzah, njena žalost pa se je poglobila, ko je ekspresno izpadla še na turnirju Phillip Island Trophy. Izločila jo je avstralska najstnica Olivia Gadecki, 727. igralka na svetu.

Značke: tenis, avstralija