Alex Volasko in Lara o svoji zvezi: Ljubezen je ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 02.10.2020 20:35:09

Nadal gladko naprej, zdaj ga čaka sin nekdaj velikega Čeha

Španski teniški igralec Rafael Nadal se je uvrstil v osmino finala odprtega prvenstva Francije.

Dvanajstkratni zmagovalec Rolanda Garrosa je v tretjem krogu premagal Italijana Stefana Travaglia s 6:1, 6:4 in 6:0, v naslednjem krogu pa ga čaka Američan Sebastian Korda, ki je bil danes boljši od Španca Pedra Martineza s 6:4, 6:3 in 6:1.

Absolutni kralj peščenih teniških igrišč, ki naskakuje že svojo jubilejni dvajseto zmago na turnirjih za grand slam, je sijajno odprl dvoboj na osrednjem igrišču Philippe Chatrier. Štiriintridesetletni Španec je po vsega 25 minutah igre zanesljivo osvojil prvi niz in šest let mlajšemu tekmecu z Apeninskega polotoka prepustil le eno igro.

Nekaj več težav je imel v drugem nizu, odločila pa je sedma igra, ko je Nadal odvzel začetni udarec tekmecu in povedel s 4:3, nato pa po 46 minutah igre zmagal s 6:4.

Španec je imel v tretjem nizu vse niti igre v svojih rokah, povsem je pristrigel peruti svojemu tekmecu na nasprotni strani mreže in mu "zavezal kravato" ter po uri in 37 minutah dolgem dvoboju napredoval v naslednji krog.

"To je bila moja najboljša letošnja predstava v Rolandu Garrosu. Zelo sem vesel današnje zmage, upam, da bom nadaljeval v tem slogu. Bilo je veliko pozitivnih zadev v moji igri, tudi moj začetni udarec je bil veliko boljši kot na minulih dveh dvobojih, kar me navdaja z optimizmom," je takoj po dvoboju dejal sloviti teniški igralec z Mallorce.

Poleg Nadala in 20-letnega Korde, sina nekdanjega znanega češkega igralca Petra, zmagovalca odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu leta 1998, se je v osmino finala prebili še tretjepostavljeni Avstrijec Dominic Thiem po zmagi nad Norvežanom Casperjem Ruudom s 6:4, 6:3 in 6:1.

Letošnjega zmagovalca odprtega prvenstva ZDA v New Yorku v osmini finala čaka Francoz Hugo Gaston, ki je po treh urah in 14 minutah ukanil zmagovalca Rolanda Garrosa iz leta 2015 in 16. nosilca letošnjega turnirja - Švicarja Stana Wawrinko z 2:6, 6:3, 6:3, 4:6 in 6:0.

Med 16 najboljših se je prebil tudi Italijan Lorenzo Sonego, ki je na kolena položil Američana Taylorja Fritza in zmagal s 7:6 (5), 6:3 in 7:6 (17).