Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

bm
0 28.08.2019 13:11:28

Maribor tudi po slovenskih vižah

Sportida
ŽTK Maribor in ŠD Tivoli Ljubljana sta pretekli teden gostila mednarodna turnirja mladincev in veteranov, fantje in dekleta so igrali na OP Zala do 16 let v Tržiču in Radomljah, dobili pa smo tudi udeležence končnice v ligi za dečke in deklice do 14 let.

V Mariboru je na mladinskem turnirju ITF nastopilo več kot 200 igralcev in igralk, med našimi mladimi upi pa se je najbolj izkazal 18-letni Filip Jeff Planinšek, ki se je uvrstil v finale posameznikov. Planinšek je bil drugi nosilec turnirja, v Maribor pa je prišel kot zmagovalec turnirja ITF v Kranju. Uspešno serijo je nadaljeval v Mariboru in skupaj nanizal deset zmag, v finalu pa ga je ustavil eden najbolj obetavnih hrvaških igralcev, 15-letni Mili Poljičak. V izenačenem obračunu je bil Poljičak boljši s 7:6 (5), 6:3. Planinšek se bo z novimi točkami na lestvici ITF prebil med 200 najboljših mladincev na svetu.

Pri dekletih je bila najboljša 17-letna Kamila Neradova iz Češke, za katero je bil to prvi turnir ITF v karieri, zato je morala v kvalifikacije in je do finala nanizala sedem zmag, turnir pa z osmo zmago zaključila proti leto dni mlajši Slovakinji Sari Suchankovi. Neradova je bila boljša s 7:6 (2), 7:6 (4).

Na veliko veselje domačinov je turnir odlično odigral Maj Premzl, 15-letni mariborski up, ki v zadnjem obdobju prikazuje odlične igre. Na zadnjih 12 srečanjih je dosegel 12 zmag in med drugim osvojil turnir TE, tokrat pa je v četrtfinalu moral premoč priznati devetemu nosilcu, Rusu Konstantinu Ženovu. V četrtfinalu so izgubile Maja Makorič, Tara Gorinšek in Tjaša Klevišar.

V konkurenci dvojic je pri dekletih slavila Makoričeva s soigralko iz Hrvaške Saro Zalukar. V finalu sta s 4:6, 6:1, 11:9 premagali Avstrijko Danielo Glanzer in Suchankovo. Pri fantih se je v finale uvrstil domačin Jan Kupčič, ki je igral v paru s Srbom Vanjo Dobrnjacem. Tu sta ju s 6:3, 6:2 premagala Hrvata Poljičak in Borna Devald.

214-15-makoric
Dušanka Mlakar

Na turnirju ITF 2. ranga v madžarskem Szekesfehervaru sta se naši najboljši mladinki Pia Lovrič in Živa Falkner med dvojicami uvrstili v finale, kjer pa sta z 1:6, 1:6 izgubili proti Belorusinji Evialini Laskevič in Čehinji Lindi Noskovi. Med posameznicami se je Lovričeva uvrstila v četrtfinale, tu pa z 2:6, 2:6 izgubila s kasnejšo zmagovalko Noskovo. Na turnirju TE do 12 let v Regensburgu se je dobro odrezal Matic Hribar, ki se je uvrstil v četrtfinale. Tu ga je s 6:3, 6:1 premagal Francoz Gregory Vrel Nagel.

Serija treh mladinskih turnirjev ITF se bo ta teden končala v Domžalah, kjer bo okrog 200 igralcev in igralk nastopilo na turnirju 4. ranga. Najvišje postavljen Slovenec je Kupčič, nastopil bo tudi zmagovalec Maribora Poljičak, novo priložnost za dokazovanje pa bo dobil Premzl. Pri dekletih je na lestvici ITF najvišje uvrščena Slovenka Tara Gorinšek, na dober rezultat pa lahko tudi tokrat računajo Klevišarjeva, Tara Katarina Milić in ostala dekleta. V ponedeljek so se končale kvalifikacije, v katerih so bili pri fantih s po tremi zmagami uspešni Tim Tekavec, Maj Najvirt Kolarič in Marsel Žnuderl, pri dekletih pa se je v glavni turnir prebila Alja Belinger.

V Tržiču in Radomljah se je končalo OP Zala do 16 let. Fantje so nastopali v A- in B-turnirju v Tržiču, kjer je v A-turnirju slavil Job Japelj (TK Medvode), ki je v finalu s 6:4, 6:7 (2), 6:4 premagal Nikolo Puntariča (Slovan). Na B-turnirju je bil najboljši Mark Bernard (Triglav), ki je v finalu s 7:5, 6:1 premagal Dana Kolnika (Vanga). Dekleta so nastopala v Radomljah, kjer sta se v finale uvrstili prva nosilka Eva Muller Uhan (TC Ljubljana) in druga nosilka Pia Petelinšek (ŽTK Maribor), slavila pa je Uhanova s 7:5, 6:1.

Navdušeni veterani

V Ljubljani se je končal mednarodni veteranski turnir ITF 4. ranga, ki ga je tretje leto zapored organiziralo ŠD Tivoli. Turnir je privabil več kot 120 igralcev in igralk iz 16 držav. Izjemno vzdušje vse dni, zadovoljni nastopajoči s številnimi pohvalami organizatorjem, bogate nagrade za vse in uspel petkov 'players party' z glasbeno gostjo ter več kot 150 obiskovalci je le nekaj dejstev, ki ljubljanski turnir delajo vse bolj prepoznaven in priljubljen med veterani in veterankami doma in v tujini. Med nastopajočimi je bil tudi kapetan nemške ženske reprezentance za pokal Fed in nekdanji trener Anastasije Miskine Jens Gerlach.

214-15-tivoli2

Izidi: M 35+: Aleš Maček – Jure Jamšek 6:0, 6:0, M 40+: Miha Oberstar – Uroš Ključar 6:1, 6:3, 45+ skupine RR: 1. Jens Gerlach (Nem), 2. Gilles De Gouy (NZl), M 50+: Michael Braeuer (Aut) – Igor Božičnik 7:6 (6), 6:1, 6:2, M 55+: Janez Škrjanec – Miloš Kunavar 7:5, 6:1, M 60+: Ivan Zaprianov (Blg) – Zmago Tanjšek 6:2, 6:4, M 65+: Anton Prešeren – Donato Abbatessa (Ita) 6:1, 4:6, 6:1, M 70+: Marjan Furlan – Štefan Seme 6:1, 6:0,: M 75+: Ivo Drenovec – Rikardo Grizilo 6:0, 3:6, 6:3, M 80 skupina RR: 1. Adrian Alle (Avs), 2. Janez Podlogar, Ž 35+ skupina RR: 1. Evgenija Tarnovskaja (Rus), 2. Alenka Hiti, Ž 50+ skupina RR: 1. Irena Koželj, 2. Simona Kolbl, Ž60+ skupina RR: 1. Vera Pajenk, 2. Vesna Stanko, MD 35+: Peter Pevc/Samo Amon – Simon Gradišar/Elvin Omanovič 6:2, 6:0, MD 50+: Milan Dimitrašković/Igor Knafeljc – Sergej Korolkov (Rus)/Igor Lelenc (Mda) 7:5 7:5, MD 55+: Alessandro Mezzavilla/Paolo Persi (Ita) – Miran Stefanovič/Bojan Vajda 6:4, 6:1, ŽD 35+ skupina RR: 1. Tadeja Florjančič Zupančič/Kim Remškar, 2. Alenka Hiti/Evgenija Trnovskaja, MP 35+: Alenka Hiti/Simon Gradišar – Trudie Von Huben/Gilles De Gouy (NZl) 7:6 (4), 7:6 (1), MP 50+: Irena Koželj/Tone Prešeren – Vera Pajenk (Slo)/Allesandro Mezzavilla (Ita) 6:4, 6:4.

Slovenski Dunaj

Tomas Lipovšek Puches je dobro igral na turnirju v tunizijski Tabarki (15.000 USD). V četrtfinalu je s 6:1, 6:3 premagal Italijana Federica Iannaccona, za nastop v finalu pa se je meril z Argentincem Tomasom Etcheverryem in izgubil z 2:6, 3:6. V dvojicah je igral z Argentincem Matiasom Zukasom, v polfinalu pa sta s 3:6, 6:2, 7:10 izgubila s Francom Feittom in Guidom Justom. Tomas ta teden nastopa na drugem turnirju v istem mestu. Blaž Kavčič igra na challengerju na Mallorci, v prvem krogu je s 6:1, 7:6 (1) premagal Španca Gerarda Granollersa. Na turnirju ITF WTT na Dunaju (25.000 USD) je kvalifikacije uspešno opravila Manca Pislak. V finalu je, potem ko je ubranila štiri zaključne žoge, premagala Španko Paulo Arias Manjon, in sicer je slavila s 6:4, 5:7, 17:15. V prvem krogu glavnega turnirja bo igrala z Nastjo Kolar, na Dunaju pa bosta nastopili še Nina Potočnik in Pia Čuk. Na enakem turnirju v Pragi sta se v finale kvalifikacij uvrstili Nika Radišič in Veronika Erjavec. Veronika je zmagala dvakrat, pri čemer je tekmo drugega kroga proti Aneti Kladivovi iz Češke dobila s 6:7 (5), 6:1 11:9, Nika pa enkrat, ker je bila v prvem krogu kot nosilka prosta. V Vrnjački Banji nastopata na turnirju ITF (15.000 USD) Noka Jurič in Nika Zupančič. Obe sta se z dvema gladkima zmagama uvrstili v finale kvalifikacij. V kvalifikacijah turnirja v Gyoru (25.000 USD) je nastopil Domen Gostinčar in srečanje po izgubljenem prvem nizu predal, v glavni turnir pa je že uvrščen Nik Razboršek. Na turnirju v Bratislavi (15.000 USD) bo nastopil Tom Kočevar Dešman.