Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 08.07.2019 19:25:33

Đoković 11. v četrtfinalu Wimbledona, izpadli Kvitova in Pliškova

Moški del teniškega turnirja v Wimbledonu še naprej poteka brez senzacij, v četrtfinale se je uvrstil tudi branilec naslova, Srb Novak Đoković, ki je v osmini finala s 6:3, 6:2 in 6:3 premagal Francoza Uga Humberta. S tem se je že 11. uvrstil v četrtfinale najprestižnejšega turnirja na svetu.

Naslednji tekmec prvega igralca sveta bo Belgijec David Goffin, 66. igralec sveta, ki do letos sploh ni igral turnirjev na travi. V medsebojnih dvobojih Srb vodi s 5:1.

Osip nosilk pa se nadaljuje pri ženskah. V osmini finala se je poslovila tudi šesta nosilka in dvakratna zmagovalka turnirja Čehinja Petra Kvitova, v treh nizih jo je ugnala domačinka Johanna Konta. Britanka je zmagala s 4:6, 6:2 in 6:4.

Tretjo nosilko Čehinjo Karolino Pliškovo je zaustavila rojakinja Karolina Muchova. Pliškova je tako zamudila priložnost, da se zavihti na prvo mesto računalniške lestvice, zdaj je jasno, da bo tam kljub porazu v osmini finala ostala Avstralka Ashleigh Barty.

Muchova, 22-letna debitantka na turnirju, je rojakinjo ugnala v treh nizih tri ure in 17 minut dolgega dvoboja, tretji niz se je končal z izidom 13:11. Za uvrstitev v polfinale se bo merila z Ukrajinko Jelino Svitolino.

V četrtfinale se je uvrstila nekdanja prva igralka sveta, letos pa šele sedma nosilka, Romunka Simona Halep, ki je s 6:3 in 6:3 ugnala Američanko Cori Gauff.