jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 13.04.2019 14:03:25

Polona Hercog v finalu Lugana

Slovenska teniška igralka Polona Hercog se je na turnirju WTA v Luganu z nagradnim skladom 250.000 dolarjev uvrstila v finale. V polfinalu je Mariborčanka premagala Francozinjo Fiono Ferro s 7:5 in 6:4. Za turnirsko zmago se bo v nedeljo pomerila z zmagovalko drugega polfinale med Čehinjo Kristyno Pliškovo in Poljakinjo Igo Swiatek.

Hrecogova, ki je 89. na svetovni lestvici, polfinalna tekmica pa 108., je prvi dvoboj s Ferro v karieri dobila po uri in 31 minutah. V finalu turnirjev WTA bo igrala šestič, zmagala pa je dvakrat, obakrat v Bastadu na Švedskem leta 2011 in 2012, še dvakrat pa je bila najboljša med dvojicami.

Mariborčanka je v polfinalu povedla že s 5:2, a jo je tekmica s tremi zaporednimi dobljenimi igrami ujela. S Ferro sta v uvodnem nizu skupaj izgubili kar sedem servisnih iger, zadnji "break" je v enajsti igri Mariborčanka pretvorila v vodstvo s 6:5 in nato z drugo zaključno žogico na svoj servis povedla z 1:0 v nizih.

Tudi drugi niz je začela v slogu zaključka prvega in povedla s 3:1, nato pa je tekmica izenačila na 3:3. A je Francozinja do konca partije dobila le še eno igro in v deseti je Hercogova izkoristila prvo zaključno žogico za enega svojih največjih turnirskih uspehov v zadnjih letih.

Osemindvajsetletna slovenska igralka je bila najvišje na svetovni lestvici doslej na 35. mestu, a že davnega septembra 2011. Dobila je veliko več iger na svoj prvi servis (71:41 odstotkov), a je bila Francozinja boljša pri izvajanju drugih začetnih udarcev (61:46). Mariborčanka je bila boljša nasploh tako na servisu kot tudi pri vračanju začetnih udarcev Ferrove.

Že po četrtfinalni zmagi v Luganu je priznala, da ji je obračun z nekdanjo številko 1 Romunko Simono Halep pred dvema tednoma v Miamiju dal veliko zagona za naprej.

V svojem prvem finalu WTA doslej je februarja 2010 v mehiškem Acapulcu izgubila proti sloviti Američanki Venus Williams, leto dni pozneje je izgubila zaključni boj v Palermu, aprila lani pa je klonila še v finalu v Istanbulu.

Značke: tenis, sta