Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

matjaž-štraus Njena.si

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 30.09.2018 19:19:27

Aljaž Bedene dobil turnir challenger v Franciji

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je zmagovalec turnirja serije challenger v Orleansu v Franciji z nagradnim skladom 127.000 evrov. V finalu je po dveh urah in 34 minutah premagal domačina Antoina Hoanga s 4:6, 6:1 in 7:6.

Bedene, sicer najvišje rangirani igralec na turnirju po odpovedi Francoza Joa Wilfrieda Tsongaja, je osvojil petnajsti turnir challenger v karieri, s 125 osvojenimi točkami in dobrimi 18.000 evri pa se bo na novi lestvici ATP povzpel do okoli 62. mesta.

Bedene, pred turnirjem 78. igralec sveta, se je moral za zmago krepko potruditi. Francoz, ki na lestvici ATP zaseda 193. mesto in ki je na turnirju sodeloval kot povabljenec, je dobil prvi niz, v tretjem pa je nadoknadil zaostanek 1:4 ter imel v podaljšani igri celo žogo za zmago.