09.10.2016 16:55:53

Murray le še 1555 točk za Đokovićem

Škot Andy Murray je v Pekingu prišel do 41. naslova na turnirjih ATP in zmanjšal zaostanek za vodilnim tenisačem na svetu Novakom Đokovićem na nekaj več kot 1500 točk. V finalu je bil olimpijski prvak boljši od Bolgara Grigorija Dimitrova s 6:2 in 7:6.

Murray je letos nastopil v devetih finalih in v Pekingu osvojil peti naslov. Karierni izkupiček v finalih ima zdaj 41-21.

Devetindvajsetletni Škot na lestvice ATP zaostaja za Đokovićem 1555 točk, kar je najmanj, odkar se je prebil na drugo mesto. Pred pol leta je imel Đoković več kot osemtisoč točk prednosti pred Murrayjem, oziroma 16.540-7815. Đoković, ki je zadnje turnirje izpustil zaradi utrujenosti in pomanjkanja motivacije, naj bi se v tekmovalne arene vrnil naslednji teden v Šanghaju.

Dimitrov, ki je izgubil četrti od osmih dvobojev s Škotom, ostaja pri štirih naslovih, zadnjega je osvojil 2014 v Queensu.

Pred turnirjem masters 1000 v Šanghaju je znana polovica udeležencev zaključnega turnirja sezone v Londonu. Novaku Đokoviću, Andyju Murrayju in Stanu Wawrinki se je v Pekingu pridružil Kanadčan Milos Raonic.