15.07.2016 22:59:46

Čehi in Francozi neodločeno, Britanci v dežju povedli v Srbiji

Petkove uvodne dvoboje četrtfinala svetovne skupine Davisovega pokala je krojilo tudi vreme.

V Beogradu so zaradi dežja izpeljali samo en predviden dvoboj, vodijo Britanci, prav tako v Rimu, kjer vodi Argentina. Na dvoboju med Češko in Francijo pa je izid izenačen 1:1. Ponoči se bo začel še četrti obračun med ZDA in Hrvaško.

V Pragi sta zmagala slabše postavljena igralca obeh ekip. Za domače je 78. igralec sveta Lukaš Rosol premagal desetega igralca sveta Jo-Wilfrieda Tsongaja s 6:4, 3:6, 4:6, 7:6 (8), 6:4 po treh urah in 52 minutah, Lucas Pouille, 21. z levice ATP, pa je ugnal Jirija Veselyja s 7:6 (2), 6:4, 7:5. Dvoboj so začeli z minuto molka v spomin na žrtve terorističnega napada v Nici.

Na dvoboju med Srbijo in Veliko Britanijo so zaradi dežja pod streho spravili le en dvoboj, Kyle Edmund pa je premagal Janka Tipsarevića s 6:3, 6:4, 6:0. Dvoboj med Dušanom Lajovićem in Jamesom Wardom bodo izvedli v soboto dopoldne.

Podobno je bilo na tekmi v Rimu; Federico Delbonis je premagal domačina Andreasa Seppija s 7:6 (4), 3:6, 6:3, 7:6 (3), a šele po treh urah in pol. Drugi posamični dvoboj med Fabiem Fogninijem in Juanom Monacom bo na sporedu v soboto zaradi dežja, ki je danes motil izvedbo tekme.